Apple TVApple WatchFirma AppleiPhone

Pozvánka na živě komentovaný přenos akce iPhone 8 Event


Tak jako každou velkou Apple událost, i tentokrát budeme komentovat živě veškeré dění z akce iPhone 8 Event. Kde, kdy a s jakými hosty?

Představení nového iPhonu je vždy velká věc. Příznivci se nemohou dočkat, odpůrci zase hledají důvody, proč má být největším propadákem v historii firmy. Objektivně smýšlející lidé ale musí prostě uznat, že právě iPhone je v posledních letech největším hybatelem trhu s chytrými telefony. Už příští úterý vstoupí do boje další generace.

 

iPhone 8 nebo snad iPhone X?

Informací o iPhonu 8 jsme si užili až až. Vždy se jednalo o spekulace a nikdy jsme si nemohli být jisti. V posledních pár letech jsou ale tyto dohady většinou dost přesné a troufám si říct, že výsledná podoba zařízení se nebude o mnoho, jestli vůbec, lišit od posledních uniklých snímků maket.

OLED displej roztažený až do okrajů po vzoru nejnovějších Samsungů, bezdrátové nabíjení, odemykání rozpoznáním obličeje, absence tlačítka plochy a rychlejší procesor. To jsou základní změny, které se čekají. Nejistý je název novinky. Všeobecně se vžilo označení iPhone 8, ale nikde není řečeno, že americká společnost půjde touto cestou. Pár dohadů si více zahrává s myšlenkou názvu iPhone X. Půjde o desátý rok prodeje iPhonů a Apple má toto velké písmeno tak moc rád. Vzpomeňte si na operační systém OS X.

iPhone 8 Event

iPhone 8 by ale neměl zůstat jediným novým telefonem na této akci. Zdatně mu mají sekundovat aktualizované modely iPhonu 7. Jmenovitě iPhone 7s a iPhone 7s Plus. U těch se nečeká změna vzhledu, ale drobnější vylepšení. Rychlejší procesor, možná větší operační paměť a snad i bezdrátové nabíjení.

 

Apple Watch Series 3

O nových hodinkách se toho moc neví. Nejvýraznější změnou má být integrace LTE modulu. V prodeji by se pak objevily dvě varianty, podobně jako je tomu u iPadů. Zákazník by měl o jeden parametr složitější výběr a kromě velikosti by volil i bez nebo s LTE připojením. Design má zůstat podobný nebo úplně stejný. Další změny hardwaru se dají čekat v oblasti procesoru nebo operační paměti.

Apple Watch 3

 

Apple TV s 4K rozlišením

Cupertinská firma se nedávno prozradila a vyplynulo na povrch, že do iTunes mají přijít filmy s 4K rozlišením. To by samozřejmě vyžadovalo podporu přehrávání i ze strany Apple TV. Doba si žádá více než Ful HD a byl by to logický upgrade. 4K televize jsou už běžným spotřebním zbožím a jejich cena není nijak závratná.

Apple TV 5

Mimo uvedení těchto produktů budou veřejně vypuštěny všechny nové verze operačních systémů. iOS 11, macOS High Sierra, watchOS 4 a tvOS 11.

Sledujte živě komentovaný přenos z akce společně s našimi hosty. Začínáme v úterý od 18.45 a sledovat nás můžete jak na YouTube kanálu Appliště, tak na speciální stránce zde na webu.