iPhone

iPhone 2019 bude možná obdařen hned 3 objektivy. Podívejte se na únik prototypu

V trojúhleníkovém uspořádání objektivů bude místo také na LED blesk


Několik náznaků napovídá, že Apple bude chtít do svého příštího telefonu integrovat trojitý objektiv. iPhone 2019 má v jedné verzi tento systém obsahovat.

Další únik údajného prototypu nového iPhonu ukazuje, že by se Apple mohl svézt na aktuální vlně 3 objektivů. Nový model bude pravděpodobně uveden v září tohoto roku.

Ať už se bude jednat o iPhone XI nebo jen iPhone a Apple úplně vynechá další označení, a bude se o další generaci mluvit jako o telefonu iPhone 2019, tak to vypadá na zajímavé inovace.

iPhone 2019 3 objektivy
Schéma rozložení prvků na zadní straně letošního iPhonu

Obrázek, který znázorňuje schéma zadního krytu jasně napovídá, co by měla být největší změna. V horní části se tak má objevit velký čtverec, ve kterém bude poskládán trojitý systém fotoaparátu. LED blesk bude úplně nahoře.

Tak jako je tomu teď běžné, určitě se nedočkáme jediného nového modelu. Apple bude chtít ukázat alespoň dvě novinky, takže trojitý objektiv dostane jen jeden telefon. Ale možná je i varianta, že oba, případně všechny 3 nové modely budou disponovat trojitým objektivem a nejvíce se budou lišit ve velikosti úhlopříčky displeje.

Spekulace se šíří už delší dobu

Pověsti o trojitých čočkách v iPhone začaly už v květnu minulého roku. V říjnu pak potvrdil tuto spekulaci i známý analytik Ming-Chi Kuo. Od ledna tohoto roku se předpokládá právě toto trojúhelníkovité uspořádání.

Bezdrátové nabíjení je trend. iPhone 2019 tak nabije další zařízení

Jedná se pouze o prototyp a navíc není jisté, zda je pravý. Apple většinou testuje více možných variant a pro jednu z nich se rozhoduje až po otestování dalších možností. Je tedy možné, že prototyp je pravý, ale nikdy nedojde k jeho realizaci. Druhou pravděpodobnou variantou je uspořádání čoček vedle sebe. Podobně jako je tomu u telefonu Huawei P30 Pro.

Proč by měl mít iPhone 2019 tři objektivy?

Trojitý mechanismus má hned několik výhod oproti současnému duálnímu fotoaparátu. Dokáže zachytit širší zorný úhel, může disponovat větším optickým zoomem a při slabém osvětlení scény poskytne lepší vykreslení detailů a méně šumu. Už dříve se uvádělo, že rozlišení jednotlivých snímačů bude 10 a 14 megapixelů. U třetího snímače to zatím není jasné.

Podle agentury Bloomberg společnost Apple také pracuje na funkci, která by využívala dodatečná data poskytovaná třetím objektivem. Ta by sloužila pro automatickou opravu fotografie nebo videa.

Zdroj