Nezařazené

iPad Pro recenze vychvalují nový 12,9palcový tablet do nebes


iPad Pro recenze se začínají chrlit internetem a pějí na novinku ze stáje Applu jen samou chválu. Jediné výraznější negativum? Nepřekvapí, že cena.

Včera byl oficiálně spuštěn prodej nových iPadů Pro. Nyní je tak pro uživatele k dispozici iPad Pro 11 a iPad Pro 12.9. Rozdíl je hlavně v úhlopříčce displeje a také ceně. Největší iPad Pro totiž můžete pořídit ve vrcholné konfiguraci i za skoro 56 tisíc korun.

 

iPad Pro recenze dávají plné hodnocení

Kromě ceny už se ale dočtete pouze o samých superlativech. Nový Apple iPad Pro je vybaven zcela novým designem, který výrazně zmenšil rámečky kolem displeje a přináší ostřejší rysy. Tlačítko Touch ID nahradilo ověřování obličeje Face ID a k iPadu lze přikoupit 2. generaci Apple Pencilu a klávesnici Smart Keyboard Folio, která chrání obě strany tabletu.

Design je přirovnávaný k iPhonu 5. Ten byl také ostřejší, než aktuální oblé iPhony. Ve spojení s displejem, který vyniká rychlou obnovovací frekvencí 120Hz ProMotion a technologií True Tone pro přizpůsobení nádechu bílé barvy, jej recenzenti hodnotí jako v podstatě dokonalý.

 

Opět o něco větší iPad Pro

Velikost zařízení se oproti předchůdci změnila. Předchozí 12,9palcový iPad Pro totiž kvůli větším rámečkům kolem displeje byl také celkově větší a těžší. Apple tak zanechává velikost displeje a ořezává jen okraje zařízení.

Jednou z nejvýraznějších novinek je výměna Lightning konektoru za USB-C. To je univerzálnější a propojíte s ním více zařízení. Takže připojíte iPad k monitoru, fotoaparátu a přetáhnete fotky a dokonce zvládne nabít i iPhone.

Konektor USB-C a co všechno připojíte k novému iPadu Pro

 

Face ID funguje i na šířku

Technologii rozpoznání tváře Face ID už Apple nějakou tu dobu využívá a je to znát. Na novém iPadu Pro funguje prý výborně a je jedno, zda je ověřování prováděno s iPadem na výšku nebo na šířku. To je rozdíl oproti iPhonům, které zvládají rozpoznat tvář jen na výšku. U iPadů je to logický krok, protože často jej budete mít vodorovně postavený v klávesnici na stole a koho by bavilo ho neustále otáčet.

Výkon iPadu Pro je zdrcující. Apple A12X jako hlavní výpočetní jednotka překonává i většinu notebooků na trhu. Modely s 64, 256 a 512GB úložištěm jsou vybaveny 4GB operační pamětí, kdežto 1TB model využívá dokonce 6GB RAM. Zatím není úplně jasné, proč Apple takto model zvýhodnil, ale dá se usuzovat, že když chce uživatel to nejvýkonnější, Apple mu to prostě nabídne. A samozřejmě že za vysokou cenu.

iPad Pro 2018 poráží ve výkonu mnohé počítače

Skvělé příslušenství

iPad Pro recenze se zmiňují i o dalších zařízení. Apple zcela překopal i nabídku příslušenství, které s iPadem hodně uživatelů používá. Jedná se o Apple Pencil 2. generace a klávesnici Smart Keyboard Folio. Stylus pro iPad Pro je menší než jeho první verze a můžete jej nabíjet bezdrátově po magnetickém uchycení k iPadu. To je velmi pohodlné.

Klávesnice se zase předchozí generaci označované jen jako Smart Keyboard velmi podobá a tolik rozdílů nenajdete. Nejnápadnější je hned dvojitá ochrana tabletu. První generace chránila jen jednu stranu, ale Smart Keyboard Folio zabalí jak displej, tak záda iPadu Pro.

Nový Apple Pencil nabízí kouzelné pocity, říká Jony Ive

iPad Pro 12.9 není zařízení pro každého a jeho velikost bude na někoho už příliš. Menší iPad Pro 11 tak nabízí kompromis s nižší hmotností i rozměry, ale se stále ještě velkým displejem pro tvorbu umění, hraní her a další práci.

Zdroj: Macrumors.com