iPad

iPad Pro myš podporovat bude. Přijde s novým systémem iOS 13

Myš má být k dispozici přes připojení USB-C, později snad i bezdrátově


iPad Pro myš zatím nerozezná a nelze k němu, na rozdíl třeba od bezdrátové klávesnice, připojit. V červnu se systémem iOS 13 se to má ale změnit.

Řada iPad Pro je ideálním řešením pro práci na cestách. Všude vezmete tablet s sebou a uděláte na něm většinu práce, co na počítači. Přece jen ale myš je pořád v mnoha případech tou nejrychlejší možností, jak něco udělat. Je zajímavé, že Apple už dřív neumožnil propojit myš s iPadem. Bezdrátovou klávesnici totiž přes Bluetooth s iPdem spojíte a funguje bezvadně.

iPad Pro myš musí nejdříve umět zobrazit

Klávesnice ale pouze vkládá text, kdežto kurzor myši je na obrazovce stále zobrazený. Zřejmě proto, že je potřeba větších zásahů do systému se Apple ještě k tomuto kroku neodhodlal. I když takový Federico Viticci z MacStories tvrdí, že možnost zobrazení kurzoru už je v iOS několik let a se správným hardwarem lze přes funkci AssistiveTouch zapnout.

iPad Pro myš

Každopádně nejdříve se asi dočkáme podpory drátové myši. Ta by se mohla připojit rovnou k USB-C konektoru bez nutnosti použití adaptérů. V takovém případě by byla k dispozici hlavně vývojářům. Ti už se určitě těší na nový Apple projekt Marzipan, který má být v dohledné době spuštěn a umožní daleko snadněji portovat aplikace z iOS na macOS. V takovém případě by kurzor myši určitě přišel vhod.

iPad Pro 2018 vám už z výroby přijde ohnutý. A prý je to v pořádku

Později se možná dočkáme i podpory bezdrátové myši nebo Trackpadu. Ta by se mohla dát připojit i k jiným iPadům. V tomto případě se práce stane skutečně stejně rychlou jako na počítači a jedinou brzdou tak budou samotné aplikace.

Více se dozvíme po uvedení iOS 13, které se poprvé ukáže světu na WWDC 2019. Ta startuje 3. června a její součástí je i uvedení systémů macOS 10.15, watchOS 6 a tvOS 13.

Zdroj