iPad

iPad Pro 2018 poráží ve výkonu mnohé počítače


iPad Pro 2018 je dle tvrzení Applu rychlejší než 92 % přenosných počítačů na trhu. Dle výsledků v benchmarku Geekbench nejde o pouhou marketingovou frázi.

Server Geekbench shromažďuje údaje o výkonu ze všech možných zařízení. Ať jde o stolní počítače, laptopy, tablety nebo smartphony, každá platforma lze pomocí benchmarkovací aplikace Geekbench změřit a výsledky sdílet na stejnojmenném serveru.

Nový iPad Pro nabízí horší optiku jeho fotoaparátu

Bylo jen otázkou času, než se zde nový iPad Pro 2018 objeví. A nemuseli jsme čekat vůbec dlouho. Výsledky nejenže jsou tady, ale iPad Pro 2018 doslova poráží většinu konkurence. A to včetně zařízení z vlastní stáje, kam patří i MacBooky Pro. Nový profesionální tablet Applu dosáhl skóre zhruba 5 tisíc bodů v testu jednoho jádra a 18 tisíc bodů v testu více jader. Pro představu, výkon na jedno jádro je tak shodný s 2,6 GHz Core i7 MacBookem Pro. Výsledky testu jsou totožné pro oba modely, tedy pro iPad Pro 11 i pro iPad Pro 12.9.

iPad Pro 2018 Benchmark

Celý výsledek testu naleznete zde

Samozřejmě stále máte možnost si objednat zakázkovou konfiguraci MacBooku Pro s Core i9 procesorem, která pak iPadu Pro nakonec výkonem uteče. Jenže to se začínáme bavit o částkách blížícím se 100 tisíc korun, zatímco nejsilnější iPad Pro 2018 pořídíte okolo 56 tisíc. Cena samozřejmě vzroste, když k tomu přihodíte ještě stylus Apple Pencil a klávesnici Smart Keyboard Folio. Je pravdou, že šestijádrový Intel Core i7 už nabízí vyšší výkon než osmijádrový iPad Pro, ale vlastně ne tak výrazně moc a navíc pouze v testu více jader.

iPad Pro 2018 poráží i stolní Macy

Při porovnání s předchůdcem, konkrétně tabletem iPad Pro 2017, si nový model polepšil o 30 % ve výkonu jednoho jádra a ve vícejádrové zátěži v podstatě výkon dvojnásobil. A nezaostává ani grafický výkon, neboť 2018 verze čítá nárůst 40 % v Metal benchmarku.

Nový iPad Pro tak v podstatě poráží téměř celé portfolio MacBooků a nemá problém se vyrovnat také iMacům a soupeří i s iMacem Pro. Toto srovnání má však jednu vadu na kráse, jelikož Apple své stolní počítače dosud nevybavil novou generací procesorů od Intelu.

Výsledky testů Geekbench rovněž potvrzují, že modely s 1 TB úložištěm mají 6 GB RAM (nehledě na úhlopříčku). Všechny ostatní 4 GB RAM podobně, jako ty loňské. Je vidět, že aby se iPad stal plnohodnotnou náhradou počítače tak jej nebrzdí vůbec hardware spíše jako iOS. Jeho možnosti jsou momentálně spíše omezené. Zatímco ale komponenty v iPadu nevyměníte, na softwaru se dá zapracovat. Apple tak může do budoucna ještě překvapit.

Zdroj: 9to5Mac