iPad

iPad Pro 2018 vám už z výroby přijde ohnutý. A prý je to v pořádku


Apple má další aféru. Jeho nejnovější iPad Pro 2018 je již z výroby ohnutý. Apple však uvádí, že se jedná jen o vedlejší efekt a vše je v pořádku.

Apple kdysi již jednu tzv. bendgate zažehnal. To se jednalo o iPhony 6 Plus, které jako první modely tohoto telefonu přinesly 5,5palcovou úhlopříčku displeje v relativně tenkém a hlavně měkkém hliníkovém těle. Nyní je zde pokračování. Tentokrát se ale týká nových iPadů Pro představených letos na podzim.

iPad Pro 2018

Ty jsou totiž pouhých 5,8 mm tenké a opravdu se dají velice snadno ohnout (jak se můžete přesvědčit v mnohých YouTube videích). Pokud jej nesprávně používáte, pokud jej nevhodně přenášíte, můžete si většinou za ohnutí sami, což je pochopitelné. Co ale pochopitelné není, je, že iPad Pro 2018 vám přijde ohnutý již z výroby.

Proč je iPad Pro 2018 lepší než počítač? Apple vám řekne hned 5 důvodů

 

Je iPad Pro 2018 ohnutý? Jedná se jen o vedlejší efekt

Objevily se totiž případy, kdy mnozí zákazníci měli ohnutý iPad ihned při jeho vybalování. Apple se k tomuto vyjádřil poměrně suše. Prý se jen jedná o vedlejší efekt výrobního procesu, prý se ohnutí časem nezhoršuje a prý ohnutí nijak neovlivňuje funkci zařízení.

Upřímně ale, koupili byste si takový stroj, kdybyste jej měli mít od počátku používání ohnutý z výroby? Koupili byste si takový stroj za 22 900 Kč, na kterém začíná jeho cena? Je to asi jako kdybyste si koupili luxusní auto s promáčknutým nárazníkem.

iPad Pro 2018

Nezáleží na tom, zda se jedná o 11palcový či 12,9palcový model, ať už pouze s Wi-Fi nebo LTE. Anténní proužek tedy ohnutí nezpůsobuje, protože takto „znehodnocený“ iPad může dorazit jakékoli verze. A společnost žádný speciální program na výměnu tabletu nepřipravuje.

iPad Pro recenze vychvalují nový 12,9palcový tablet do nebes

Pokud jste si jej ale zakoupili z Apple Online Store a iPad Pro 2018 vám již ohnutý přišel, můžete jej do dvou týdnů od koupě vrátit zpět bez udání důvodu. Pokud vám ale již 14 dní leží doma a máte jej pro někoho jako dárek pod stromeček, aniž byste tablet prohlédli, musíte doufat, že zrovna vašeho kusu se tento „vedlejší efekt“ netýká.

Zdroj: The Verge