iPad

iPad mini 5 a nový iPad přijdou už v půlce letošního roku


Nový iPad mini 5 a nástupce základního 9,7palcového iPadu se objeví už v půlce letošního roku. Zprávy se objevují jak od dodavatelů, tak analytiků.Některé zprávy není radno podceňovat, ačkoli se mohou zprvu zdát neuvěřitelné. Stejně jako před uvedením nových iPhonů nikdo nepokládal informace o třech modelech jako pravdivé. A přece nakonec přišly tři zbrusu nové iPhony přesně dle odhalených informací.

Chystá se iPad mini 5. generace? Dle úniku podoby krytu to vypadá, že ano

Proto bychom měli minimálně zpozornět, když dodavatelské řetězce a analytici hlásí příchod nového modelu tabletu iPad mini 5, a také nástupce základního modelu iPadu s úhlopříčkou 9,7“. Čínský server DigitTimes se odkazuje přímo na dodavatelské řetězce a interní informace, že započala výroba nových tabletů. Mezi analytiky tyto zprávy podporuje známý a úspěšný Ming-Chi Kuo, jehož předpovědi bývají často přesné.

Nejmenší tablet iPad mini si opravdu zaslouží pátou generaci a v podstatě jsme schopni očekávat alespoň aktualizaci procesorů. Zprávy jsou však odvážnější a zmiňují, že nové modely by shodně měly mít tenčí rámečky a možná povyrůst i v úhlopříčce. Což by při kombinaci s menším rámečkem nutně neznamenalo nárůst velikosti jako takové.

Jiné zprávy se však drží více při zemi a zdůrazňují, že Apple se zaměří na levnější cenovou hladinu. Oba omlazené tablety prý tak zaútočí na levnější konkurenci a nabídnou velmi atraktivní cenu. Ovšem daní by mohl být horší displej či starší procesorová výbava nebo menší kapacita úložiště.

iPad mini 5 přijde už letos

 

iPad mini 5 jako dlouho očekávaný nástupce

Je nutné zdůraznit, že iPad mini se dočkal poslední aktualizace v roce 2015 a od té doby je v podstatě ticho po pěšině. Rok 2017 přinesl mírné zlevnění, ale na výbavu nebo design jako takový se nesahalo. Můžeme tedy prohlásit, že Apple jako by na čtyři roky zapomněl, že nejmenší tablet v portfoliu vůbec má.

Na druhou stranu základní iPad 9,7“ byl aktualizován zkraje roku 2018. Apple v březnu svolal velkou Keynote zaměřenou na školství a při této příležitosti uvedl také iPad 2018 s alternativní tužkou pro školství.

Zdroj: MacRumors