iPad

iPad mini 5 recenze jsou pochvalné a nejvíce vyzdvihují skladnost zařízení

Stejný výkon jako nejmenší iPad má i nový iPad Air


iPad mini 5 recenze jsou velmi pozitivní a nové zařízení má jistě i mezi velkými telefony stále co říct. Jaký je nejskladnější iPad současnosti?

Skladnost iPadu mini 5 je jeho největší předností, ale i pihou na kráse. Sice jej dáte do kabelky, malé brašny nebo větší kapsy u kalhot, ale na jeho 7,9palcovém displeji toho nezobrazíte tolik jako u větších modelů. Profesionální grafici, kteří denně iPad potřebují k práci jistě zvolí minimálně nový iPad Air, spíše nějaký z iPadů Pro. Běžní uživatelé, kteří si zvykli na menší úhlopříčku telefonu, ale mohou být za takový tablet rádi.

iPad mini 5 recenze chválí výkon a podporu Apple Pencil

Výkon nového malého iPadu je stejný jako u iPadu Air. Využívá procesor Apple A12, kterým americká společnost osadila i nejnovější iPhony XS. U přepínání aplikací tak nikdy nebudete čekat a vše pojede maximálně plynule. I proto lze na novince používat funkce jako Split View, Slide Over nebo Obraz v obraze. U rozdělení obrazovky na dvě okna ale budete mít zřejmě všude málo místa. To samé například u sledování obrazu v obraze. Prostě na tak malé úhlopříčce nejdou dělat zázraky. Pokud pak uvidíte v akci větší obrazovku, těžko se budete s menší smiřovat.

Nový iPad mini 5. generace je na světě, jaká je jeho cena?

Je fajn, že Apple umožnil i na tomto iPadu použití Apple Pencilu. Spíše ale než o možnosti využití tohoto stylusu je dobře, že použít můžete například i Logitech Crayon. Ten nedisponuje rozeznáním síly přítlaku a náklonu, ale k menšímu a levnějšímu iPadu se tak nějak více hodí. A nepředpokládá se, že pokročilé funkce využije uživatel iPadu mini. Crayon stojí 1 899 Kč, Apple Pencil 1. generace 2 590 Kč. Jedním z dalších rozdílů oproti iPadu Air je pak i absence Smart Connectoru, kterým byste k iPadu připojili klávesnici Smart Keyboard.

Dobře se na něm píše, ale vypadá zastarale

Dalšími zajímavými poznatky z recenzí jsou informace, že díky menší úhlopříčce se na iPadu výborně píše. Když ho chytíte do obou dlaní, krásně dosáhnete na všechny znaky klávesnice. Možná i proto se Apple neodhodlal k využití s jeho externí klávesnicí. A určitě i proto, že takové příslušenství by bylo už hodně titěrné s malými klávesami.

V porovnání s nejnovějšími iPady Pro vypadá zastarale jakýkoliv jiný iPad. Ne jinak je tomu u iPadu mini 5. Platí tu zase ale jednoduchá poučka. Jestli chcete tablet od Applu pořídit a máte hlouběji do kapsy, nedívejte se a ani si nezkoušejte nové iPady Pro. Jinak jim propadnete a ostatní modely budou vypadat opravdu staře.

Pokud se Apple nerozhodne vyrobit skládací tablet, což určitě pěkných pár let ještě nehrozí, je iPad mini 5 tím nejskladnějším iPadem. Jako bonus nabízí opravdu skvělý výkon a nejnovější funkce systému iOS 12. Pokud ale nehledáte tablet, který byste mohli všude přenášet, jděte spíše do iPadu Air. A pokud máte pro iPad ještě více využití, koukněte po iPadu Pro.

Zdroj