iOS

iOS 12 je nainstalován již na 63 % zařízeních. Stahovat přitom můžete už iOS 12.1


S vydáním iOS 12.1, byla uveřejněna nová čísla adopce základní verze systému. Měsíc a půl po svém vydání tak je nainstalován v 63 procentech zařízeních.

Skupinové FaceTime hovory měly být již součástí základní verze, i tak ale přinesl iOS 12 novinky v podobě funkce Čas u obrazovky, přepracovaných notifikacích nebo aplikací Zkratky či Měření. iOS 12.0.1 pak opravoval zejména chyby s nabíjením nových iPhonů. S verzí 12.1 pak přichází třeba i možnost určit hloubku ostrosti u portrétového snímku a to ještě před jeho pořízením. To však jen u iPhonů Xs a XR.

iOS 12.1

 

iOS 12.1 urychlí adopci

Na zařízeních, která Apple vydal v posledních čtyřech letech, je tak iOS 12 zastoupen v 63 procentech. 30 procent stále používá iOS 11 a předchozí systémy pak běží jen na sedmi procentech zařízení. Pokud bychom se podívali na všechna zařízení celkem, iOS 12 dosahuje 60procentního podílu. iOS 11 pak dosahuje na 29 procent a zbylé systémy zaobírají 11 procent.

Představení tabletu iPad Pro 2018 je za námi. Podívejte se na celou konferenci v devíti minutách (aktualizováno)

 

Může za to iPhone XR

Za poslední dva a půl týdne se tak zvýšil podíl iOS 12 o deset procent. Tento skok se dá dobře vysvětlit i tím, že Apple začal prodávat iPhone XR, který jej má nainstalovaný. Ve výsledku se tak projevily veškeré jeho nové aktivace. Další poskočení podílu by se mohlo očekávat po 7. listopadu, kdy jdou do prodeje nové iPady Pro. Nárůst ale určitě nebude tak razantní.

Zdroj: MacRumors.com