iOS

V iOS 12 přijde více možností sledování používání zařízení v souvislosti s kapacitou baterie


Kdepak, Kondice baterie je i v iOS 12 stále ve fázi beta. Nově si však budete moci lépe kontrolovat, které aplikace vám v jakém čase žerou tolik potřebnou energii zařízení.

Bude to ráj pro všechny milovníky statistik. S iOS 12 totiž Apple přidává do záložky Baterie v Nastavení vašeho iOS zařízení podrobné sledování úbytku jeho energie. Nad seznamem používaných aplikací tak nově uvidíte interaktivní grafy, které vám přesně sdělí, v jaký moment nastal největší pokles kapacity baterie zařízení a to buď za posledních 24 hodin nebo za 7 dní zpětně.

A protože vám i v daný moment ukážou, které aplikace jste měli spuštěné, bude vám ihned jasné, kdo je ten největší žrout. Provedení zatím není úplně tak plynulé, jako je to například v aplikaci Stock, i tak je to ale jistě krok kupředu v pochopení využívání vašeho zařízení. Tedy alespoň pokud vás zajímá, kam všechna ta energie z plně nabité baterie během celého dne putuje.

Alfa a omega

O situaci kolem Kondice baterie se nic nového neví a dá se předpokládat, že dlouho vědět nebude. Proto se Apple tímto na konferenci WWDC 2018 nejspíše ani nechlubil, protože se přece jen jedná o velice citlivé téma, které pro něho nevychází příliš příznivě. Jestli tedy někdy přídomek beta vlastně zmizí, je tak ve hvězdách. Ono totiž i režim Portrét v nativní aplikaci Fotoaparát je také pořád jen v beta verzi a je zde přitom s námi již o notnou dobu déle.

Zdroj: 9to5ma.com