iOS

Apple vypustil první verzi iOS 11 pro veřejné testování


Americká společnost včera vypustila iOS 11 v testovací verzi pro všechny veřejné testery. To znamená, že každý, i bez vývojářského účtu, může systém zkusit.

Operační systém iOS 11, který Apple vypustil pro vývojáře na začátku tohoto měsíce, je už k dispozici i pro veřejné testování. Ostrá verze systému vyjde na podzim a do té doby se budou ladit jeho funkce a stabilita. Pomoct s vyladěním systému přitom může teď už každý.

iOS 11

Oproti první betě pro vývojáře obsahuje tato verze pár úprav a nových funkcí. Lze očekávat, že s každou další verzí beta systému přijde pár drobných změn. Nejvýraznější pokrok se nyní udál v oblasti Siri, Apple Pay nebo třeba aplikace Fotky. Hlasová asistentka se dočkala úpravy hlasu, Mapy obsahují funkci Nerušit pro bezpečnou jízdu autem a také mapují interiér některých budov. Samozřejmě, ne všeho se dočkáme v našich končinách.

Cupertinská firma poprvé od uvedení App Storu v roce 2008 přistoupila k výraznější změně vzhledu. Ten je nyní zaoblenější a využívá systém karet, tak, jako jej můžeme znát například z Apple Music.

 

iOS 11 výrazně rozšiřuje možnosti iPadu

Operační systém iOS 11 je snad poprvé zaměřen více na iPad a v případě jeho instalace na tento tablet se dočkáte výrazných změn. Konečně lze přetahovat data mezi dvěma aplikacemi pomocí drag and drop. Apple Pencil je hlouběji integrován a použijete jej ve více případech. Aplikace Files usnadňuje přehled o souborech na zařízení a v Cloudu.

První betaverze systému pro vývojáře byla velmi nestabilní. Není to u Applu zvykem, protože už rané verze systémů se v poslední dob daly používat. V tomto případě to ale neplatilo a z mé vlastní zkušenosti, když jsem nainstaloval iOS 11 na iPad mini 2, skoro jsem jej nemohl používat. Zařízení se neustále restartovalo, zasekávalo se. Druhá beta verze pro vývojáře a první veřejná beta by měly být více stabilní.

Pokud máte zájem o veřejné testování iOS 11, registrujte se na na stránkách Apple Beta Software Program.

Zdroj: Appleinsider.com