Nová data ukazují, že In-App nákupy v aplikacích jsou stále úspěšnější

Nová zpráva společnosti Sensor Tower ukazuje, že nákupy uvnitř aplikací, tzv. In-App Purchase, jsou stále úspěšnější. Za rok 2017 vzrostlo jejich využití o celých 23 procent.

Údaje od analytické společnosti Sensor Tower naznačují, že průměrná částka vynaložená na jeden aktivní iPhone dosáhla v loňském roce výše 58 dolarů, zatímco v roce 2016 to bylo 47 dolarů. Z oněch 58 dolarů připadá 36 dolarů na hry, v nichž jsou mikrotransakce jednoznačným tahákem. Následují nákupy v aplikacích z žánrů zábava, hudba, sociální sítě a životní styl.

In-App

Podmínkou bylo, že aplikace musí umožňovat systém nákupů Applu, takže jsou do výsledku započítány i transakce skrze aplikaci Netflix. Uber a třeba Amazon, jejichž nákupy uvnitř aplikace Apple přímo nepodporuje, zohledněny nebyly.

In-App

Ruku v ruce s nárůstem utracených peněz uvnitř aplikací roste i jejich počet, který si každý uživatel do svého iPhonu z App Store nainstaluje. Zde došlo k desetiprocentnímu nárůstu, což znaměná, že každý uživatel si nainstaloval o čtyři aplikace více, než tomu bylo v předchozímu roce. Za rok 2017 si tedy každý uživatel iPhonu nainstaloval 45 titulů. Největší růst zaznamenaly hry, kupodivu nastal pokles v žánru Foto a video.

 

In-App nákupy jsou trend

Ať se vám to líbí, nebo ne, systém mikrotransakcí je úspěšný. Je tomu samozřejmě i proto, že placených titulů ubývá a většina z těch, které do App Store přijdou nově, právě zmíněný systém In-App nákupů nabízejí.

Na druhou stranu to má ale i jistý přínos. Můžete si titul vyzkoušet bezplatně a platit jen za ten obsah, který chcete. Pokud vás hra nebude bavit, nebo aplikaci nevyužijete, nemusí vás tak tížit hodnota vynaložených financí za její nákup, protože titul jste si přece nainstalovali zdarma.

Vyjma jednorázových nákupů však aplikace poskytují i systém předplatného, který vám odemkne mnohé prémiové funkce daného titulu. K tomu však jedna rada – zkuste se podívat na web aplikace či jejích vývojářů. Tam si členství můžete většinou koupit také, a to bez provize, kterou byste skrze In-App nákup platili Applu.

Zdroj: 9to5mac.com, Sensor Tower Kam dál?