HomePodPříslušenství

HomePod bude dostupný od první poloviny února. Snad


Chytrý reproduktor HomePod, který představil Tim Cook 5. června 2017, se již možná blíží na trh. Alespoň to tak vypadá dle slov analytiků a zahraničních webů.

Již jsme psali, že dodací lhůty společnosti Apple jsou pod Timem Cookem dvojnásobné, než za Steva Jobse a HomePod to jen potvrzuje. Ten byl totiž představen už 5. června loňského roku, přičemž na trh měl být uveden ještě před Vánoci 2017. To se ale nestalo a všichni fanoušci Applu na reproduktor stále netrpělivě čekají.

To by se ale dle slov analytiků mohlo změnit a HomePod by měl být k dispozici za 4 až 6 týdnů, tj. někdy v první polovině února. Doufejme, že se tak opravdu stane a že odklad téměř o 2 měsíce nebyl zbytečný. Apple přece jen vydává zcela hotové produkty a v tomto případě je lepší déle čekat, než už v prosinci koupit nestabilní produkt.

Na druhou nejásejte předčasně. Samotné zpoždění vás totiž nemusí nijak znervózňovat, protože je téměř jisté, že HomePod se do České republiky alespoň v první vlně prodeje nedostane. Již na prezentaci v červnu loňského roku bylo řečeno, že HomePod bude dostupný zatím jen v USA, Spojeném království a Austrálii. Další země jsou neznámou.

Základní informace:

Apple HomePod je konkurenční produkt například pro Amazon Echo či Google Home. Reproduktor je vybaven Siri, přes kterou lze zařízení ovládat a nejen to. Je možné ovládat také příslušenství, které je připojeno přes platformu HomeKit. Můžete tedy pouhým vyslovením příkazu Hey Siri například rozsvítit či zhasnout světla. Reproduktoru se také můžete zeptat na počasí, nastavit si budík a mnoho, mnoho dalšího. Všechny příkazy, které můžete HomePodu klást, jsou obsaženy na této stránce.

Uvnitř zařízení tiká procesor Apple A8, který je stejný jako v iPhonu 6/6 Plus. Rozměry reproduktoru pak činí 17,2 cm × 14,2 cm a jeho hmotnost se zastavila na hodnotě 2,5 kg.

Do komentářů nám dejte vědět, zda si plánujete HomePod koupit.

Zdroj: 9to5mac.com, homepodinfo.com