Aplikace a Hry

Google Mapy obsahují aprílovou mini-hru „Kde je Valda“


Google si pro nás na první aprílový den připravil menší hru ve svých Google mapách. Hra se jmenuje „Where’s Wally“, v překladu „Kde je Valda“ a v principu se jedná o hledací hru.

Pokud si chcete hru zahrát, stačí zavítat na stránky Google Map. Na levé straně na vás poté vykoukne Valdík, který po kliknutí celou hru odstartuje. Ze začátku dostanete instrukce, jak hru hrát a oč v ní vlastně jde.

Princip hry je jednoduchý – musíte najít Valdíka mezi hromadou ostatních postaviček. To je vše, nic více za hrou nehledejte, jedná se jen o menší zpestření Google Map na apríla. Pokud Valdíka naleznete, můžete také hledat jeho přátele, nebo jít na další úroveň. Úrovní je pět a každá je naprosto odlišná – přes zasněžené hory a zimní sporty, po letní pláž a koupání.

Každá lokace kde se Valdík nachází, má svůj unikání popis v levém dolním rohu, takže se při hře lze i něco dozvědět. Jsou zde informace například o vysokých Andách, o Velkém korálovém útesu v Austrálii či stadionu v Pchjongčchangu, kde se odehrávali ZOH 2018. To jsou alespoň první tři úrovně, kde se bude Valdík nacházet.

Hru si také lze samozřejmě zahrát v aplikaci Google Mapy pro iOS nebo Android.

Knižní předloha

„Kde je Valda“ je původně série detektivních knih, ve které hledáte určité předměty. Princip je stejný, jako ve výše zmíněných Google Mapách.

Zdroj: Google Mapy