iPhone

Google Pixel 4 předběhl iPhone. Nabízí své Face ID a bezdotyková gesta

Ovládání máváním rukou je návykové nejen v autě, ale i u telefonu


Google Pixel 4 je novým telefonem, který americká společnost uvede na podzim letošního roku. Má vlastní Face ID a Motion Sense.

Před začátkem prodeje svého nového vlajkového smartphonu, Pixel 4, Google sdílí podrobnosti o zařízení, aby se předešlo únikům. Návrh novinky byl představen už v červnu a teď Google nabízí pohled na některé funkce, které se v telefonu objeví. Face Unlock a Motion Sense se ukazují.

Face Unlock jako Face ID

Funkce Face Unlock je navržena tak, aby odemkla Pixel 4 podobně jako Face ID odemkne nejnovější iPhony. Pixel 4 dokonce používá 3D detekční kameru podobnou iPhonu X a novějším Apple telefonům.

K dispozici jsou dvě infračervené kamery Face Unlock, senzor okolního světla a přiblížení, nový radarový čip Soli, který funkci pohání a bodový projektor se senzorem pro správnou funkci i ve tmě.

Google Pixel 4
Nabídka senzorů na přední straně nového telefonu Google Pixel 4

Face Unlock na Google Pixel 4 bude podporovat zabezpečené platby a ověřování v aplikacích. Google říká, že navrhuje svůj systém rozpoznávání obličeje jinak než Apple, takže by měl mít uživatel lepší zážitek a bude jedno, v jaké poloze bude telefon držet.

Jakmile se k telefonu přiblížíte, aktivují se senzory pro odemknutí obličeje. Až vás snímač rozpozná, telefon se odemkne. Nebude potřeba jej brát do ruky a aktivovat displej. V praxi tak bude stačit, když se na telefon podíváte. V příspěvku na blogu Google doslova stojí:

Jiné telefony vyžadují, abyste je vzali do ruky, určitým způsobem se postavili, počkali, až se odemknou, a poté přejeli prstem, abyste se dostali na úvodní obrazovku. Pixel 4 bude fungovat mnohem jednodušeji.

Stejně jako u Face ID, ani Face Unlock se společností Google ani dalšími Google službami nesdílí žádná data při rozpoznávání obličeje. Google říká, že data obličeje jsou uložena v bezpečnostním čipu Pixel Titan M, který je podobný jako Secure Enclave v Apple iPhone.

Google Pixel 4 zřejmě v říjnu

Výše uvedený radarový čip Soli je navržen tak, aby snímal malé pohyby kolem telefonu, což umožňuje senzorům aktivovat se, když k němu přiblížíte svou tvář a také pohání novou funkci Motion Sense. Motion Sense umožní uživatelům přeskakovat písně, odložit budíky a umlčet telefonní hovory mávnutím ruky před telefonem.

Říká se, že Apple také pracuje na iPhonu, který bude v budoucnu zahrnovat bezdotykové ovládání gest. Není ale vůbec známo, kdy se může funkce v Apple telefonech objevit.

O tom, kdy Google uvede Pixel 4 na trh, nic oficiálně zatím nepadlo. Minulé Pixel telefony vydával v říjnu, takže je pravděpodobné, že letošní uvedení bude také v říjnu. Mělo by se tak stát zhruba měsíc poté, co Apple ukáže svoji letošní kolekci iPhonů.

Zdroj