Aplikace a Hry

Facebook Lite se chystá na iOS. Konečně


Odlehčená verze aplikace Facebook se chystá na iOS. Na Androidu je přitom Facebook Lite dostupný již nějakou dobu. Benefit je zde jasný, nesežere vám tolik mobilních dat.

Facebook s každou svou aktualizací nabývá na nepřehlednosti a složitosti. Zároveň má stále vyšší požadavky jak na paměť zařízení, tak na vyčerpaná mobilní data. Facebook Lite je přitom na platformě Android dostupný již nějakou tu dobu. Nyní to konečně vypadá, že přijde i na iOS.

Facebook Lite ve vašem zařízení zabere pouhých 5 MB. Vyjma menších požadavků na mobilní data také čerpá méně energie. I když je určen zejména pro rozvojové země, jistě jej využijí všichni, kterým aktuální podoba Facebooku nedává smysl, kteří na něm sice potřebují „sociálně žít“, ale již nepotřebují nadstavby, jakým je třeba Marketplace atd.

Facebook ukončuje podporu pro tři své aplikace. Patří mezi ně i Moves

Lite verze Facebooku pro iOS se zatím testuje jen v Turecku. Zpoždění proti Android verzi je zde zejména proto, že v rozvojových zemích jsou zařízení s tímto operačním systémem zastoupeny v razantní většině. Doufejme, že se brzy dočkáme. A doufejme, že časem dojde i na Messenger. I ten je již na platformě Android dostupný.

Zdroj: 9to5mac.com