Mac

Face ID Mac bude umět. A Touch Bar má zase dostat externí klávesnice

Mac zkontroluje obličej a Magic Keyboard zobrazí další informace


Face ID Mac zatím nepodporuje a ověřování probíhá přes Touch ID, zadání hesla, případně Apple Watch poblíž. Brzy se to má ale změnit.

Poslední patentová přihláška rozebírá funkci Face ID v Macu a interaktivní proužek Touch Bar na externí klávesnici Magic Keyboard. Zajímavostí je, že Apple sice uvedl technologii Face ID poprvé v telefonu iPhone X, ale jeho předchozí patent, který byl podán v roce 2017 s ní počítal právě do Maců.

Face ID Mac zase posune o kus dál

Patent popisuje, jak mohou počítače Mac v režimu spánku použít svůj fotoaparát k vyhledání tváří. To by pravděpodobně pracovalo v součinnosti s funkcí Power Nap, kdy Mac i v režimu spánku dokáže provádět určité akce. Nyní je to třeba aktualizace poštovní schránky. V praxi by tak Mac po rozpoznání tváře mohl z režimu spánku zvýšit svůj výkon před samotným probuzením.

Face ID Mac
Ověření tváře i pro Mac?

Další patentová přihláška zase ukazuje ověření pomocí skenu sítnice oka. Jedná se o technologii, kterou používají špičkové zabezpečovací systémy. Je také možné, že v budoucnu se budou oba způsoby ověřování doplňovat a pro otevření telefonu systém ověří jak sítnici, tak udělá sken obličeje. V tomto případě už by bylo velmi těžké takový systém ošálit.

Jak moc dobře funguje Face ID? Podívejte se na video

Apple před zahájením prodeje iPhonu X varoval, že Face ID může být oklamáno například identickými dvojčaty. A mnoho srovnávacích testů skutečně odhalilo, že dvojčata na systém platí. Stejně tak může uspět dokonale vymodelovaná busta uživatele.

Touch Bar v Magic Keyboard

Obsáhlý patentový popis ilustruje i dotykovou vrstvu na externí klávesnici Magic Keyboard. Obrázek konceptu hezky ukazuje, jak by mohla vypadat. Otázkou zůstává, jak moc by se snížila výdrž takového zařízení.

Touch Bar Magic Keyboard
Koncept klávesnice Magic Keyboard s Touch Bar proužkem nad horní řadou kláves.

Apple patentuje mnoho věcí a také se mnoho z nich nikdy nedočká realizace. Kalifornská společnost v dosti případech ani neví, zda se do takového zařízení pustí, ale raději patent nechá udělat. Kdybychom se zeptali přímo v Applu a využili nějakého séra pravdy, zřejmě bychom se ani tak nedozvěděli, jaká je budoucnost Face ID v Macu a Touch Baru v externí klávesnici.

Zdroj