iOS

Elvis žije a skupinové FaceTime hovory s ním. Říká Apple v nové reklamě


Skupinové FaceTime hovory měly být jedním z hlavních taháků iOS 12. Nakonec přišly až s iOS 12.1 a Apple na ně aktuálně upozorňuje novou reklamou.

V té vystupuje v hlavní roli nesmrtelný Elvis Presley. Jeho imitování totiž živí obrovské množství „umělců“, z nichž někteří vystupují i v této reklamě. Je přitom jedno, kde se aktuálně nacházejí. Jestli to je prosluněné mořské pobřeží, zasněžená chatrč, nebo čerpací stanice.

Reklama trvá jednu minutu a interpreti v ní pějí píseň „There’s Always Me“, přičemž si mezi sebou telefonují skrze skupinový FaceTime hovor. Ve videu tak je prezentována funkčnost služby, kdy jakmile si jeden vezme slovo, jeho portrét na displeji se zvětší. Takto si může volat až 32 uživatelů.

Skupinové FaceTime hovory můžete využívat nejen na iPhonech a iPadech, ale i na Apple Watch či počítačích Mac s macOS Mojave. Na posledních dvou zmíněných však bez možnosti aplikování filtrů, Animoji, Memoji a dalších efektů.

Vánoční Apple reklama radí, ať sdílíte své dárky

Král Rock ‘n’ Rollu

Elvis Aaron Presley, známý také jako „Král Rock ‘n’ Rollu“, byl americký zpěvák a herec. Dokázal skloubit inspiraci z černošského spirituálu, blues a country a stal se nejvýznamnější postavou amerického rock and rollu. Během své více než dvacet let trvající kariéry překonal mnoho rekordů prodeje desek a návštěvnosti koncertů. Víc než 100 jeho singlů se dostalo do TOP 40 ve Spojených státech a 17 se dostalo na 1. místo. Dodnes bylo prodáno přes jednu miliardu kopií jeho nahrávek.

Skupinové FaceTime hovory

Elvis zemřel 16. srpna 1977 ve věku 42 let, kdy byl nalezen mrtev na podlaze koupelny ve svém domě nazvaném Graceland v Memphisu. Mnozí lidé věří, že zemřel na předávkování drogami. Oficiální verze se však přiklání k tomu, že příčinou smrti byl srdeční infarkt. Každoročně se sem sjíždějí davy fanoušků, Elvisovi napodobitelé a dvojníci. Jeho písně vycházejí stále znovu a mnozí lidé dodnes věří, že nezemřel a jednou se vrátí. Inu, už má docela na čase, protože letos by mu již bylo 83 let.

Zdroj: AppleInsider.com, Wikipedie