Dictionaries pro OS X – kontrola pravopisu, překlad, výslovnost, čeština a 43 dalších jazyků (soutěž)

Jedna aplikace vládne všem, jedna jim všem káže, do kterého ze 44 jazyků přeložit dané fráze má, že. Dictionaries je český titul, českého autora, s češtinou jako hlavním podporovaným jazykem.

A v něm má databázi 42 865 definicí, takže základ je to skutečně slušný. Nutno podotknout, že to není nejvyšší číslo slovníku. Pokud byste rádi překládali třeba do italštiny, dočkáte se celých 143 438 definicí. Kdyby náhodou bylo třeba, přítomna je i taková svahilština. Data aplikace sbírá z wikislovníku Wiktionary.

 

Není eight (osm) jako ate (jedl)

Dictionaries je nástroj pro instalaci dalších překladů a kontrol pravopisu do platformy OS X. To je hlavní funkčností slovníku, aby přinesl překlad cizojazyčných výrazů i třeba pro nás, kteří v tomto nemáme podporu přímo od Applu.

Ostatním jen stačí stiskem tří prstů na trackpadu nebo silným přitlačením jednoho těm, kteří již vlastní Force Touch trackpad, vyvolat nabídku pro překlad anglických slov do toho jejich rodného, my máme smůlu. Tedy dokud si nenainstalujete aplikaci Dictionaries. S tím jde ruku v ruce i kontrola pravopisu, který OS X nativně postrádá.

 


Aplikaci Dictionaries vyvinul Václav Slavík, nezávislý vývojář mj. stojící za známým editorem překladů Poedit, které jsou široce používány v překládání ve WordPressu nebo open source softwaru.


 

Na počátku služby je podporováno 44 jazyků, včetně kontroly pravopisu. Aplikace překládá obousměrně – do a z angličtiny, slovníky budou průběžně aktualizovány tak, aby bylo zajištěno, že obsahují ty nejnovější definice. Čeština navíc obsahuje i doplňkový Slovník cizích slov čítající 18 288 hesel.

Dictionaries

 

Plná verze za šest, trial zadarmo

Plnou verzi slovníků získáte za jednorázový nákup v hodnotě 5,99 eura, který odemyká plné verze všech dostupných slovníků. Existuje však i zkušební verze, která není časově omezena, ale nezahrnuje kontrolu pravopisu a obsahuje pouze podmnožinu slovníkových definicí.

Aplikace je implementována do systému, takže ji v podstatě ani nepostřehnete. Instalace proběhne velice rychle, kdy si při ní zvolíte jen vámi požadovaný jazyk. OS X by měl jazyk rozeznat automaticky, pokud ne, stačí navštívit Předvolby systému, Klávesnice, Text, Pravopis. Aplikaci můžete stahovat ze stránek Dictionaries.io.

 

Klady

    • Počet definicí
    • Kontrola pravopisu
    • Počet jazyků
    • Implementace do systému

Zápory

    • Pro někoho vyšší cena

Chcete vyhrát jeden ze tří kódů pro odblokování plného obsahu titulu Dictionaries? Stačí odpovědět na otázku: Jaká je aktuální verze aplikace? Vyhrají první tři správné komentáře pod článkem. (Nápověda: pro zjištění odpovědi si stačí aplikaci nainstalovat v její bezplatné verzi.)

Jedna aplikace vládne všem, jedna jim všem káže, do kterého ze 44 jazyků přeložit dané fráze má, že. Dictionaries je český titul, českého autora, s češtinou jako hlavním podporovaným jazykem. A v něm má databázi 42 865 definicí, takže základ je to skutečně slušný. Nutno podotknout, že to není nejvyšší číslo slovníku. Pokud byste rádi překládali třeba do italštiny, […]

Hodnocení

Ovládání aplikace
Vzhled
Využití
Cena

Výborné

Shrnutí : Dictionaries pro OS X umí kontrolu pravopisu, překlad, výslovnost v naší mateřštině a dalších 43 jazyků. Za kvalitu si ale také zaplatíte.

User Rating: Be the first one !
88


Kam dál?