Apple TVApple WatchiOSmacOS

Co všechno očekávat od WWDC 2018?


Jistě, samozřejmě hlavně nové operační systémy iOS, macOS, tvOS a watchOS. Co za novinky ale přinesou? A má pro nás Apple na WWDC 2018 nějaké překvapení?

Konečně je to tady. Apple dnes na WWDC 2018 představí nové operační systémy, které budeme moci ve svých zařízeních používat už od letošního podzimu. Pojedou na nich také nové stroje, na iOS 12 samozřejmě hlavně iPhony, které budou představeny během září.

wwdc 2018

V úvodní řeči nám Tim Cook jistě sdělí, jak se společnosti vede, jak dbá na ekologii a vzdělávání, ukáže nějaké video a pak vyzve své kolegy, aby začali nové systémy postupně představovat. WWDC byla vždy hlavně o softwaru, hardware je s posledními léty na této konferenci představován spíše výjimečně. Jejím hlavním cílem je totiž ukázat vývojářům, kam směřuje software společnosti a dát jim prostor optimalizovat pro něho své aplikace.

 

iOS 12

Aktuální mobilní operační systém iOS nese označení 11.4 a předpokládá se, že tím jeho verze bude končit. Pokud se vyrojí nějaké podstatné chyby, Apple je pravděpodobně opraví jen nějakou setinovou aktualizací. Každá desetinová verze však přinesla podstatné novinky, jako sledování stavu kondice nebo AirPlay 2. iOS 12 má dbát hlavně na stabilitu systému, nějaké trumfy v rukávu ale jistě mít bude.

WWDC 2018

Mohlo by tak dojít k většímu sloučení iOS a macOS aplikací, funkce rodičovské kontroly pak přinese nové možnosti. Patřit by mezi ně mohlo i pokročilé sledování používání zařízení, na kterém iOS 12 běží. Mělo by také dojít k obnově aplikace iBooks, jenž by měla doznat vzhledu obchodu App Store, který přinesl svůj redesign s iOS 11. Skvělé by také bylo odblokování čipu NFC, rozšíření možností aplikace Zdraví a pravděpodobně i tmavý režim, po vzoru aplikace YouTube.

 

 

watchOS 5

Společnost Apple neustále prezentuje své Apple Watch jako ideální produkt ke sportu a hlídání si zdraví, takže se dá s jistotou říci, že watchOS 5 přinese ještě lepší soustředění se na aplikace z tohoto žánru. Nejspíše tedy přijde trénování přímo od Applu, stejně jako měření spánku. V něm Apple zužitkuje znalosti, které nabyl koupí společnosti Beddit, která se právě na segment měření spánku a výrobu příslušenství pro něho zaměřovala.

WWDC 2018

Protože Apple Watch pořád chybí oficiální aplikace Podcasty, bude ta s nějvětší pravděpodobností také jednou ze zmiňovaných novinek. Velice pravděpodobné je také otevření možnosti vytvářet vývojářům třetích stran nové ciferníky hodinek.

 

macOS 10.14

Jednoznačně by měl přijít nový Mac App Store, kterým bude chtít Applezvednout jeho návštěvnost a také využití. I on by měl vypadat jako ten v iOS 11. Stejně jako iOS 12 by se měl macOS dočkat tmavého režimu. Z něho už dokonce unikla fotografie, takže by se dalo s jistotou říci, že tomu tak opravdu bude.

WWDC 2018

Z dalších funkcí by měla přibýt např. ta pojmenovaná jako Hey Siri či kýžené ovládání produktů spojené do platformy HomeKit. Dokonce už se pravděpodobně i ví, jaký tento systém ponese podtitul. Měl by znít Mojave, či Mojave Desert.

 

tvOS 12

O nejnovějším operačním systému pro Apple TV se toho příliš neví. Měla by snad přijít plná podpora Dolby Atmos, a téměř jistě další a další jistě zajímavé tituly, které si budete moci do své chytré televize nainstalovat. Možná bude ukázka i nějakého poutavého herního titulu.

WWDC 2018

 

Hardware

Nových iPadů s Face ID se asi nedočkáme, pravděpodobně nepřijde ani iPhone SE 2. Pro mnohé by však jistě přínosnou zprávou bylo zahájení prodeje bezdrátové nabíjecí podložky AirPower spolu s novým pouzdrem pro AirPods, které bezdrátové nabíjení umožňuje. Podložka totiž byla představena již v září loňského roku a zatím je kolem ní ticho po pěšině.

WWDC 2018

Sluchátka AirPods by pak místo pouzdra umožňující bezdrátové nabíjení mohly dostat i funkci Hey Siri. Hodně se také spekuluje o nové variantě reproduktoru HomePod, který by přinesl hlavní novinku v tom, že by byl levnější. Pravděpodobně by však nespadal pod značku Apple, ale Beats. HomePod by se také měl naučit novým funkcím. Právě přidané AirPlay 2 a podpora kalendáře je stále málo.

Reprodutkor

 

Nejpravděpodobnější se tak může stát omlazení počítačů Applu, které za stejnou cenu přinesou novější technologii. O tom však na konferenci nemusí padnout ani slovo a změna se provede v tichosti jen tiskovou zprávou.

O všech novinkách představených na WWDC 2018 vás budeme na Applišti samozřejmě informovat. Nezapomeňte si tak v 18:45 naladit náš živý přepis, ze kterého se dozvíte vše podstatné.

Zdroj: 9to5mac.com