AirPods

Chcete bezdrátově nabíjet svá sluchátka AirPods? S tímto pouzdrem budete moci


Od okamžiku, kdy Apple představil pouzdro pro sluchátka AirPods, které lze nabíjet bezdrátově, uběhlo již devět měsíců. Pořád na něho přitom čekáme. Chcete-li alternativu, zde se jedna nabízí.

Bezdrátové příslušenství dělá Applu evidentně problém. Stejně jako čekáme na pouzdro pro AirPods totiž čekáme i na nabíjecí podložku AirPower. Ani o jednom zatím nemáme jedinou zmínku, jak to s uvedením na trh vypadá.

AirPods

AirPower však můžete pořídit třeba na vídeňském letišti (i když se samozřejmě jedná o sprostou kopii) a zase pomocí tohoto příslušenství můžete ze svého pouzdra pro sluchátka AirPods udělat ty bezdrátově nabíjená.

Nepříliš ideální kompromis

Na výstavě Computex Taipei byl totiž spatřen tuze zajímavý produkt s označením Ortek APR-100. Pod tímto záhadným označením se skrývá Qi pouzdro pro pouzdro vašich AirPodů, které umožňuje bezdrátové nabíjení. Do originálního pouzdra se připojí pomocí Lightning konektoru, čímž mu začne předávat svou energii, kterou dostává od bezdrátové nabíječky. Plné nabití pouzdra mu trvá hodinu a půl.

No elegantní to moc není, praktické asi také ne, a o bezpečnost bych měl silné obavy. Zástupci společnosti se však dušují, že pouzdro pouzdra obsahuje senzory, které nabíjení vypnou, jakmile se produkt příliš zahřeje, stejně jako je přítomna ochrana proti přepětí. Termín uvedení na trh se ještě neví, stejně tak není známa ani cena Orteku APR-100.

Zdroj: 9to5mac.com