PříslušenstvíRecenze

Bose Revolve a Revolve+ bodují hlavně skvělým 360° zvukem


Chcete-li mít skvělý zážitek z přehrávané hudby, vyzkoušejte reproduktory Bose. Revolve a Revolve+ jsou malé, dobře vypadají a ještě lépe hrají.

Internetový obchod a oficiální distrobutor pro výrobky Bose, CELKOM.cz nám na recenzi zaslal jak menší model Revolve, tak také větší Revolve+. Jedná se o špičkové reproduktory, který bodují nejen 360stupňovým zvukem, ale i možností propojení do Party módu.

 

Bose SoundLink Revolve

V originálním balení naleznete jak samotný reproduktor, tak také nabíjecí kabel microUSB a návody k použití. Než reproduktor poprvé zapnete, tak je dobré si stáhnout oficiální aplikaci Bose Connect+, která je dostupná pro iOS i Android. Pomocí ní lze nastavovat ekvalizér, spravovat reproduktor, aktualizovat firmware a mnoho dalšího. Nejzajímavější funkcí je ale podpora Party módu, který spáruje vybrané Bose reproduktory do výkonného sterea. Zvuk je poté naprosto špičkový a vše spolu spolupracuje. Více o Bose Connect+ se dozvíte v nedávné recenzi BOSE SoundLink Micro a Color II.

icon
Bose ConnectBose CorporationMusicZdarmaStáhnout

Malý, ale hodně výkonný

Model Revolve tak trochu klame tělem. Je totiž hodně kompaktní a vleze se do trochu větší ruky. Tělo má vyrobené z kovu. Tomu také odpovídá hmotnost, která se zastavila na 690 gramech. Horní a dolní části jsou pak pogumované. Nemusíte se tedy bát, že by se reproduktor v případě pádu nějak razantně poškodil. Stejně tak se nemusíte bát, pokud necháte reproduktor třeba na dešti. Výrobce ho totiž certifikoval krytím IPx4, takže je bezpečně chráněn proti stříkající vodě. Zajímavý je také závit na stativ na dolní straně zařízení. Chválím také přítomnost NFC, pomocí kterého lze zařízení snadno spárovat.

Bose Revolve

Nejzajímavější funkcí je podpora Party módu, který spáruje vybrané Bose reproduktory do výkonného sterea.

Na horní straně naleznete ovládací tlačítka a to pro regulaci hlasitosti, zapnutí/vypnutí a párování. Na zadní straně zařízení se poté nachází nabíjecí microUSB konektor. Škoda, že výrobce nedal přednost typu USB-C. Nad ním je ještě 3,5mm jack konektor. Revolve vydrží na jedno nabití cca 12 hodin. Na docházející baterii vás upozorní audio informace. Pokud reproduktor zapnete, tak se vám jako první ozve právě tato informuje. Následuje ta, na jaké zařízení se chce Revolve připojit. To je velice praktické a odpadá tak kontrolování stavu baterie prostřednictvím telefonu. Díky mikrofonu, kterým zařízení disponuje, lze přes Revolve i volat a použít ho tak jako handsfree.

Bose Revolve

Reproduktor je neskutečně výkonný a hraje velice dobře. Uvnitř je totiž navržen tak, aby hrál po celých 360 stupňů. Zvuk je tedy vynikající z jakékoli strany. Basy jsou silné, hluboké a reproduktor se jen tak nezadýchá. Maximální hlasitost je neskutečná a člověk se až diví, jak může jít z tak kompaktního těla tak dobrý a pevný zvuk. Dosah Bluetooth technologie, přes kterou reproduktor a iPhone či jiný telefon komunikuje, je cca 10 metrů. Na domácí poslech ani více nepotřebujete. Pokud tedy hledáte reproduktor, který dobře vypadá, a také skvěle hraje, Revolve je jasná volba. Jestliže však hledáte něco ještě něco lepšího a výkonnějšího, možná pro vás bude spíše větší Revolve+.

Uvnitř reprodutkorů se nachází jeden výkonný měnič nasměrovaný dolů, kde se zvuk odráží od speciálního omnidirekcionálního deflektoru do okolí. Díky tomu zařízení pokryje skutečně celých 360° bez „hluchých“ míst. Většina reproduktorů, které slibují takový zvuk, má po obvodu umístěné 2-3 měniče (např. JBL Pulse 3) a v některých místech citlivé ucho slyší jisté nuance.

Dále jsou v každém z reproduktorů dva samostatné pasivní radiátory, které se podílí na kvalitě zvuku v těch nejnižších frekvencích a zároveň pohlcují nežádoucí vibrace reproduktoru a přeměňují je právě na zvuk.


O společnosti Bose

Společnost Bose byla založena roku 1964 v USA. Už v tomto období se zaměřovala na špičkovou audiotechniku a to jí zůstalo prakticky až dodnes. Bose vyrábí hodně kvalitní reproduktory a dalo by se říci, že kvalitnějšího výrobce budete hledat velmi těžko. Společnost ovšem nevyrábí pouze reproduktory, ale také kvalitní sluchátka a to jak náhlavní, tak také ta špuntová. Oficiální stránky výrobce můžete navštívit ZDE.


 

Bose SoundLink Revolve+

Větší model Revolve+ je v mnoha ohledech velice podobný, jako menší Revolve. Materiál, ze kterého je zařízení vyrobeno a to včetně pogumovaných horních a dolních částí, je stejné, jako ostatně i obsah balení. Totožný je také nabíjecí konektor microUSB i přítomnost 3,5 mm jack konektoru a možnost připevnit reproduktor do závitu stativu. Na zařízení naleznete stejná ovládací tlačítka a je také certifikován proti stříkající vodě. Podobný je také design, a vlastně i celkové provedení. V čem je tedy jiný a proč stojí o cca 2 000 Kč více, než menší Revolve?

Bose Revolve

Odpověď je jednoduchá. Revolve+ má o trochu vyšší výkon na jeden reproduktor, má lepší výdrž na baterii a jako bonus, díky své vyšší váze, obsahuje poutko pro snadné přenášení. Jeho maximální hlasitost je vyšší a hudba plnější. Pokud byste hledali primární reproduktor do obývacího pokoje, Revolve+ bez problému ozvučí i celou větší místnost. A vydrží v ní hrát opravdu dlouho, protože jeho výdrž je až 16 hodin. Hmotnost se mu zastavila na rovných 900 gramech. To už je pořádný kus hardwaru a reproduktor uvnitř zařízení se má alespoň do čeho pořádně opřít.

Bose Revolve

Co výrobce vyzdvihuje, tak to je podle mého názoru negativní. Konkrétně mám na mysli plastové poutko, pomocí kterého se má zařízení lépe přenášet. Možná je to dobrý nápad, možná ne, ale dle mého názoru to reproduktoru spíše ubírá na kráse. Zařízení by bylo daleko hezčí a elegantnější bez poutka, stejně, jako u menšího modelu Revolve. Oba testované reproduktory jsou velice kvalitní a určitě s vámi pár let krok udrží. I když jsou celkem těžké, tak jsou poměrně kompaktní a nemusíte je tak používat jen doma, ale třeba i na cestách.

[box type=”success” ]

  • 360° zvuk
  • Kvalitní materiály
  • Aplikace Bose Connect+

[/box]

[box type=”error” ]

  • Poutko na Revolve+

[/box]

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu CELKOM.cz

Název: Bezdrátový Bluetooth reproduktor Bose SoundLink Revolve a Bluetooth Reproktor Bose SoundLink Revolve+

Cena: 5 290 Kč (Revolve) a 7 390 Kč (Revolve+)

Parametry: 360° zvuk, certifikace IPx4, NFC, doba přehrávání 12 hodin (Revolve) a 16 hodin (Revolve+), Bluetooth, závit na stativ, nabíjení pomocí microUSB, možnost zapojit 3,5mm jack kabel

Kompatibilita: zařízení podporující Bluetooth, popřípadě aplikaci Bose Connect+

Rozměry: výška: 151 mm, šířka: 82 mm, hloubka: 82 mm; hmotnost: 680 g (Revolve), výška: 184 mm, šířka: 104 mm, hloubka: 104 mm; hmotnost: 900 g (Revolve+)