Aplikace a Hry

Bethesda představila nový Elder Scrolls: Blades. Na iOS přijde už na podzim


Vývojáři ze společnosti Bethesda představili na právě probíhajícím veletrhu E3 zbrusu novou mobilní hru Blades, vycházející ze světa Elder Scrolls.

Nový titul se oficiálně jmenuje Elder Scrolls: Blades a jedná se o mobilní hru žánru RPG. Příběh vypadá tuctově – po nějaké době se vracíte do své rodné vísky, abyste zjistili, že byla kompletně zničena. Samozřejmě se tak vydáte pátrat po tom, proč se tak stalo. To vás zavede do spousty nebezpečných situací, se kterými se budete muset patřičně vypořádat.

Co ale tuctové rozhodně není, je, že na rozdíl od prakticky všech mobilních RPG her se bude Blades moci hrát jak na šířku, tak na výšku. To usnadní hratelnost zejména na cestách, kdy se druhou rukou musíte například držet v MHD. Ovládání je totiž jednoduché a nepotřebujete k němu využít jen směrový kříž, nýbrž vám postačí dotýkat se displeje tam, kam chcete svého hrdinu vyslat. Boj pak probíhá gesty či jednoduchým klepáním do displeje. Sesílat půjde i ničivá kouzla.

Elder Scrolls

Vyjma hraní klasického příběhu se budete moci potýkat i s reálnými oponenty uvnitř arény a snažit se tak získat si nejen publikum, ale i nějaký ten výdělek navíc. K tomu bude přítomno i jakési budování vašeho nového města. To bude sloužit jako HUB pro questy, takže se bude jednat o jistou obdobu Centra známého z Shadowgun Legends.

Hra je předně plánována na mobilní zařízení, kdy by se měli dočkat nejen uživatelé platformy iOS, ale i hráči na Androidech. Počítá se však, že bude titul uvolněn i pro PC, konzole a VR headsety. Elder Scrolls: Blades by měl být dostupný zdarma, takže bude jistě obsahovat nějaké ty In-App nákupy, kterými si budete moci snáze přijít zejména k vybavení vašeho hrdiny. Oficiální datum vydání stanoven není, mělo by však k němu dojít během podzimu letošního roku.

 

Nejslavnější série

Bethesda Softworks, LLC je americká společnost, která od roku 1985 působí jako vývojář a vydavatel počítačových her a videoher. Nejznámějšími produkty společnosti jsou počítačové hry a videohry z herní RPG série The Elder Scrolls.

Elder Scrolls

Společnost je spojena s vývojem první sportovní simulace, která se snažila napodobovat fyzikální zákonitosti. Byla to hra Gridiron!, která byla vydána v roce 1986 pro počítače Atari ST, Commodore Amiga a Commodore 64/128. Bethesda Softworks hru vyvinula pro společnost Electronic Arts. Práce na první hře The Elder Scrolls: Arena byly zahájeny v roce 1992 a hra byla vydána v roce 1994. V dalších letech byly vydány další díly této herní série, některé hry byly doplněny i datadisky.

Bethesda Softworks také vydala tři hry ze světa Star Trek. V roce 2004 společnost koupila práva k herní sérii Fallout od společnosti Interplay Entertainment a od konce roku začal vývoj dalšího dílu Fallout 3, který byl vydán na podzim 2008 pro PC, PlayStation 3 a Xbox 360.

Zdroj: AppleInsider.com, Wikipedie