watchOS 4.3.1 v sobě ukrývá informaci ohledně ciferníků od vývojářů třetích stran

Už od první verze watchOS, tj. od roku 2015 si uživatelé a mnozí vývojáři přejí, aby bylo možné využívat nejen ciferníků od Applu. Možná se toho opravdu dočkáme, ve watchOS 4.3.1 je totiž náznak této možnosti.

Aktuálně lze na Apple Watch využívat ciferníky pouze od Applu, popřípadě od společností, které s Applem uzavřeli exkluzivní dohodu – Nike, Pixar a Disney. Pokud byste si chtěli vytvořit nějaký svůj ciferník, jste omezeni tím, co vám Apple přednastavil.

To by se ale mohlo brzy změnit, protože v systému watchOS 4.3.1 je skrytá informace, která hovoří právě o cifernících od třetích stran. To je celkem pozitivní zpráva a pokud se opravdu potvrdí, tak Apple Watch dostanou obrovské množství nových ciferníků a my se jen můžeme těšit na to, co si na nás vývojáři nachystají.

Až ve watchOS 5

Je pravděpodobné, že pokud se tato novinka někdy objeví, bude to až ve watchOS 5, který by měl Apple představit tradičně v červnu na WWDC společně po boku iOS, macOS a tvOS. Je otázka, zda bude tento budoucí systém pro chytré hodinky od Applu podporovat také úplně první, tj. nultou verzi Apple Watch. Podle některých zpráv to vypadá, že curpetinská společnost ukončí podporu pro první generaci Apple Watch, tj. model z roku 2015.

Co si o informaci myslíte? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: 9to5mac.com



Kam dál?