Apple Watch 3 přijdou ve verzích s LTE i bez

Apple Watch ve své třetí generaci mají vyjít ve dvou verzích. Po vzoru iPadů budou k dostání s a bez LTE modulu. Dočkáme se ještě letos.

Spolehlivý analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI vydal novou prognózu ohledně příští generace Apple Watch. Podle Kua se Apple Watch 3 objeví ještě v tomto roce a uživatelé budou mít na výběr mezi LTE verzí a variantou bez modulu pro příjem mobilních dat. Vzhled má být velmi podobný, ne-li stejný, jak u dosavadní generace. Velikosti 38 a 42 mm prý také zůstanou stejné.

Apple Watch 3 Nike

Zprávu o LTE v Apple Watch nejdříve vydal server Bloomberg. Uvedl, že moduly pro mobilní datové připojení dodá Intel. John Gruber z Daring Fireball později naznačil, že Apple Watch 3 budou mít nový tvar. Později ale tuto tezi vyvrátil.

Dále si Kuo myslí, že Apple Watch nebudou podporovat 3G připojení, ale pouze LTE. To by omezilo možnosti prodeje na ostatních trzích, kde nemusí novější LTE podporovat. U nás to problém není, protože všichni tři mobilní operátoři tento typ připojení nabízí.

 

Apple Watch 3 s LTE v USA nebudou mít problém

Všichni hlavní američtí operátoři mají být už teď připraveni. Společnosti AT & T, Verizon, T-Mobile a Sprint budou Apple Watch 3 s LTE podporovat. Informace o cenách připojení pro tento produkt ale zatím žádní z nich nezveřejnil.

Kromě přítomnosti LTE modulu by nová generace Apple Watch měla přinést zvýšení rychlosti. Ostatní nové funkce nejsou moc jisté a pravděpodobně se moc v tomto směru měnit nebude.

Ještě do konce roku by Aplpe měl nechat vyrobit až 9 miliónů kusů chytrých hodinek. Kolem 40 % z nich má být obdařeno LTE modulem. Pravděpodobně se mohou Apple Watch 3 už objevit na podzim po boku nových iPhonů.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?