macOS

Apple ukázal macOS 10.14 Mojave. Podívejte se na novinky


Nová verze macOS 10.14 se oficiálně jmenuje Mojave a má číslovku 10.14 Systém přináší zejména nový Dark Mode, neboli Tmavý režim, ale i mnoho dalších novinek.

Nový systém od Applu dostal jméno po Mohavské poušti, tj. anglicky Mojave.  Rychle ale k novinkám – jako první Apple ukázal zbrusu nový Dark Mode, který je pro oči podstatně příjemnější a to zejména při používání Macu ve tmě.


macOS

 

Dektop Stacks

Tato funkce se bude hodit zejména uživatelům, kteří nemají zrovna pořádek na ploše svého Macu. Jedním klikem tak lze uspořádat ikony do pravé části plochy, ve které se vytvoří pruh inteligentních ikon. Soubory jsou přitom chytře rozděleny na fotografie, PDF soubory, videa a mnohé další.

macOS

 

Gallery View

Novinkou je také nové zobrazení souborů ve Finderu. Vedle tradičních tak nově najdeme položku Gallery View, které vám ukáže soubory či fotografie v efektu, jako byste si prohlíželi galerii obrázků. To je celkem hezké a uživatelé tak mají více na výběr, jaký způsob zobrazení jim více vyhovuje.

macOS

 

Continuity Camera

Tato funkce je poměrně přelomová a získá si oblibu mnoha uživatelů. Pokud budete chtít na svém Macu něco vyfotit, stačí kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit Continuity Camera. Tato funkce vám ihned na všem iPhonu otevře fotoaparát a můžete fotit.

macOS

 

Aplikace News a Stocks pro macOS

Tyto aplikace známe z iOS, kde jsou hojně využívány. Nyní se dostávají také na macOS, ve kterém budou fungovat stejně, jako v iOS verzi. Samozřejmostí je synchronizace do vašich ostatních macOS nebo iOS zařízení přes iCloud. Bohužel se dá očekávat, že u nás nebude aplikace News dostupná.

 

Home pro macOS

Nyní budete moci přímo z Macu ovládat svoji chytrou domácnost podporující HomeKit. To je něco, co zde opravdu chybělo. Podpora Siri je samozřejmostí, takže také na Macu lze vyslovit Hey Siri a říci daný příkaz.

macOS

 

Bezpečnost

Vylepšena byla také bezpečnost. Systém je bezpečnější než jeho předchůdci a v Předvolbách systémů si půjde nastavit aplikace, které budou mít přístup například ke kameře atd. Lépe zabezpečeny budou také kontakty, kalendář, data ze Safari a mnohé další.


macOS

 

Mac App Store

Apple také vylepšil Mac App Store, který už vylepšení opravdu potřeboval. Vzhled Mac App Storu se nyní více podobá tomu z iOS. Vše je přehlednější, modernější a rychlejší. Upraveny byly také titulní strany aplikací. Zde jsou stejně, jako u iOS, videa z daného programu. Do Mac App Storu také ještě letos zavítá Microsoft Office 365.

macOS

 

Metal

Apple nám také ukázal novou verzi svého Metalu, který vyžene grafický výkon Maců s eGPU do nečekaných výšin.

macOS

Vylepšení a novinek je opravdu mnoho. Nyní si musíme počkat na první beta verze, ze kterých zjistíme opravdu všechny novinky.

Jak se vám nová verze líbí? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: apple.com