Na Apple Special Event se možná představí hned dva nové iPady

25. března se můžeme těšit na Apple Special Event, na kterém americká společnost představí nejen novou streamovací službu, ale možná i duo tabletů iPad.

Informace pocházejí z twitterového účtu CoinX, který např. správně předvídal příchod tria loňských iPhonů, trefil i tloušťku podzimních iPadů Pro a další. Nyní informuje, že menší iPad by měl mít úhlopříčku 10,2 palce, větší pak 10,5 palců. Ani jeden z nich ale nebude mít přídomek Pro.

nejlepší displej rok

Apple by tímto krokem mohl zaplnit díru v cenové hladině mezi devíti tisíci, kolik stojí aktuální iPad a téměř 19 tisíci Kč, kolik stojí vyprodávaný 10,5palcový iPad Pro. Nové stroje by samozřejmě musely být někde ošizeny, aby nekanibalizovaly loňskou Pro linii. V ní 11palcový model začíná na částce 22 990 Kč a 12,9palcový na 28 990 Kč.

Jarní Apple Keynote bude 25. března. Apple představí novou službu i hardware

 

Skončí 9,7palcový model?

Znamená to i, že by Apple neměl aktualizovat jeho stávající 9,7palcový model, který by měl jeden z těchto dvou nahradit. Na březnové akci Apple Special Event by měly být představeny i nové generace iPadu mini a iPodu touch. Vše se dozvíme již 25. března. Na Applišti budete moci sledovat jak živý komentovaný přenos, tak textový přepis.

Zdroj: MacRumors.comKam dál?