Firma Apple

Další Apple soud je u konce. Společnost opouští Intel a vrací se ke Qualcommu

Jeden soudní spor, tři zúčastněné strany a vítězem je nakonec zákazník. Jak je to možné?


Tentokrát se nedá říci, že by Apple soud vyhrál nebo prohrál. Tentokrát došlo k vzájemné dohodě, která je výhodná pro všechny.

Nebyla to až tak dlouhá pře, rozhodně ale byla důležitá. A protože Apple zjistil, že mu ujíždí vlak, nakonec sklopil uši a dohodl se. Opětovně tak zahajuje spolupráci se společností Qualcomm, přičemž opouští od té z Intelem. Ve finále na tom vydělají všichni a to především zákazníci.

Apple soud

První krok nejspíše udělal Intel (tisková zpráva zde), ostatní události pak do sebe příjemně zapadly a to hlavně tím, že díky tomu končí další Apple soud. Ten probíhal se společností Qualcomm, se kterou se americký výrobce handrkoval o důležité patenty, které údajně předal Intelu. Na dílčích trzích (např. v Německu) to mělo i takový dopad, že tam Apple nesměl prodávat dané typy iPhonů.

Apple prohrál spor se společností Swatch. Žaloval ji kvůli podobnosti sloganu „Think Different“

 

Jeden Apple soud končí, žádný snad brzy nezačne

Intel totiž informoval o tom, že díky četným problémům s technologií ukončuje vývoj 5G čipů. A protože je měl dodávat Applu, byl by ten poněkud znevýhodněn, kdyby v brzké budoucnosti s iPhonem 5G nepřišel (očekává se, že tak udělá v roce 2020). Proto mu nezbylo nic jiného, než se s Qualcommem zase udobřit. Kde jinde by také tak rychle sehnal tak velkého výrobce.

Intel se tedy bude moci soustředit pouze na počítačové komponenty, Qualcomm má v zákazníkovi Applu jistého odběratele (smlouva prý byla podepsána na 6 let) a Apple dostane své 5G čipy, i když možná ne takové značky, jakou si přál, za to maximální kvality. Díky jednomu rozumnému rozhodnutí se tedy vyřešily dílčí záležitosti a ve finále na tom budeme profitovat i my. Intel bude mít více prostoru k vývoji kvalitních čipů počítačů, Apple přinese bezproblémové iPhony 5G a Qualcomm prostě jen dosáhl svého.

Zdroj