AirPodsPříslušenství

Bezdrátový Apple reproduktor s podporou Siri. Co by měl umět?


Poměrně nedávno se začalo spekulovat o uvedení nového produktu ze stáje Applu. Má se jednat o bezdrátový reproduktor, který budeme ovládat přes Siri.

Nejprve ke zmíněným spekulacím. Ming-Chi Kuo, už takřka legendární analytik, uvedl minulý týden, že pravděpodobnost uvedení zcela nového Apple produktu v podobě reproduktoru je už na konferenci WWDC tak 50 %. Událost se bude konat 5. června v 19.00 našeho času a jako tradičně se ji chystáme online komentovat ze studia.

Další informace přišly z dodavatelského řetězce, kterým koluje zpráva o tom, že hlavním dodavatelem produktu má být společnost Inventec. A dávalo by to největší smysl, protože už má na svědomí produkci sluchátek AirPods. Se kterými už máme tak zkušenosti.

 

Základ tu je od iOS 10

V posledním operačním systému pro iOS zařízení Apple uvedl tzv. SiriKit. Ten slouží jako vodítko pro vývojáře, kterým dovoluje integrovat hlasové příkazy do aplikací. Každá aplikace nabízená v App Storu tak může, pokud vývojář uzná za vhodné, obsahovat možnost použití se Siri. Firma z Cupertina má na svých stránkách pečlivě popsaný postup.

Siri reproduktor

Otázkou spíš je, kolik takových vývojářů skutečně chce Siri do svých aplikací integrovat a zda by uživatele podporu hlasové asistentky uvítali. Ti, kteří svůj mateřský jazyk z reproduktorů iPhonů a iPadů neslyší, asi moc ne.

I tak jsou základy položeny a samostatné zařízení pro komunikaci se Siri by jistě mělo, minimálně za mořem, úspěch. Reproduktor byste postavili do středu místnosti a kdekoliv a kdykoliv byste zahalekali nějaký známý Siri příkaz, reagoval by. Výhoda v nastavené angličtině pro naše použití by byla nesporná. Nestalo by se, že by se reproduktor spletl, protože předpokládám, že většina z nás mluví doma česky.

 

Beats nebo Sonos?

Apple má se zvukem své zkušenosti a navíc koupila společnost Beats. Ta vyrábí množství sluchátek a také reproduktory. Dalším hráčem se zdá být Sonos, jehož provázání s cupertinskou společností je jasně patrné. Kromě nabídky Sonos reproduktorů ve svých obchodech jsou všechny tyto produkty provázané s Apple Music. Stačí je pouze spárovat s vaším účtem a nemusíte k přehrávání dále využívat iOS zařízení.

Siri reproduktor Sonos

Je ale možné, že na Siri reproduktoru se bude podílet více společností. Tak, jak je to u iPhonu, ve kterém se schází spousta komponent od různých dodavatelů. A je také jasné, že Apple bude opět cílit na maximální kvalitu. I proto se zdá pravděpodobná zpráva o rovnou sedmi výškových měničích a jednom subwooferu v jednom těle. I tady by mohla americká společnost trumfnout svoji konkurenci.

 

Siri obslouží i více uživatelů

Vzhledem k umístění reproduktoru v místnosti se kolem něj bude motat více lidí a vytratí se použití jako u iPhonu, tedy osobní. I proto by bylo užitečné, aby uměla hlasová asistentka rozpoznat více hlasů a každý uživatel by měl nadefinován svůj profil. Pokud by Siri nerozpoznala hlas, například vinou nachlazení, mohla by se dodatečnou otázkou ujistit, kdo na ní mluví.

HomeKit podporuje nové zařízení a funkce Siri

Jako další využití se zdá být centrum pro HomeKit. Česky aplikace Domácnost potřebuje pro svůj chod mimo vaší síť zařízení, které slouží jako centrum. Přes něj se pak provádí příkazy. Když zapomenete vypnout světla při odchodu z domova, můžete tak učinit třeba i v kanceláři. Jen je potřeba mít k řešení napojený iPad nebo Apple TV. Tuto úlohu by jistě zastal i Siri reproduktor.

Uvidíme, co budoucnost přinese, ale s podporou Siri, kvalitním zvukem, uživatelskými profily a fungováním jako centrum pro Domácnost by Siri reproduktor mohl být úspěšným produktem. Pokud to tak bude, zbývá si přát, aby cena nebyla až tak závratná.