Apple Pay

Apple Pay v Rakousku je realitou. Podporují jej ale jen dvě bankovní instituce

Apple Pay konečně dorazilo i do Rakouska. Zatím jej ale podporují pouhé dvě bankovní instituce. Další by však měly následovat


Dnes, ve středu 24. dubna, konečně startuje Apple Pay v Rakousku. Na začátek jej ale podporují jen dvě instituce. Další by však měly brzo přibývat.

I když bylo Apple Pay v Rakousku dlouho očekávané, spuštění služby se oproti zbytku Evropy neustále protahovalo a to zejména kvůli nevoli tamních bankovních institucí. A to má Rakousko i svůj Apple Store, který byl otevřen na začátku minulého roku. Při spuštění služby ji tak podporují jen dvě tamní banky a to konkrétně N26 a Erste Bank und Sparkasse.

Apple Pay v Rakousku

 

I Apple Pay v Rakousku se samozřejmě bude rozšiřovat

Pro obě bankovní instituce to ale může být docela výhra, protože jak jsme viděli i u nás, po spuštění služby těm podporovaným razantně narostl počet jejich zákazníků. Mnozí si u nich totiž založili účty jen proto, aby mohli skrze Apple Pay platit. Brzy by však mohli mít důvod k radosti i majitelé účtů u Bank Austria, Boon, Edenred, Revolut a VIMPay. Podporovány jsou platební karty Maestro, Mastercard a Visa.

Apple Pay iPhone uživatele táhne. Službu v nich využívá 43 procent

Obchodní ředitel Erste Group Peter Bosek ke startu Apple Pay v Rakousku uvedl, že start služby v České republice byl velice úspěšný, a proto ho těší, že se konečně dočkali i rakouští občané. Zástupci N26 pak zmínili, že brzy chtějí přinést Apple Pay i do Estonska, Řecka a Portugalska.

 

Za 5 let ve 40 zemích světa

Služba Apple Pay byla jako první uvedena do provozu v USA a to již v roce 2014. Od té doby se rozrostla do Velké Británie, Kanady, Austrálie, Číny, Hongkongu, Singapuru, Švýcarsku, Francie, Japonska, Španělska, Itálie, Švédska, Finska, Dánska, Ruska, Nového Zélandu, Brazílie, Polska, Irska, Ukrajiny, Spojených arabských emirátů atd. Do konce roku by tak mělo být Apple Pay dostupné již ve více jak 40 zemích.

Zdroj