Apple Pay

Apple Pay bude ve druhém čtvrtletí roku 2018 dostupné na Ukrajině


Apple Pay přijde na Ukrajinu ve druhém čtvrtletí příštího roku. S touto informací přišel výkonný ředitel společnosti Alfa-Bank.

Hlavní představitel Alfa-Bank, Maxim Patrin, citoval anonymní zdroj pracující v oblasti platebních systémů působících v zemi. Alfa-Bank však působí hlavně v Rusku a má i vazby na amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Informace o rozšíření služby se na veřejnost dostávají spíše jen s měsíčním předstihem, rozhodně však ne s ročním. Domlouvání podmínek je totiž složité, a když k nějaké dohodě dojde, ihned to vypluje na povrch a dojde k realizaci. Zde je tedy situace značně opačná.

 

A kdy se dočkáme my?

Apple Pay je nyní dostupné na šestnácti trzích. Tuto službu najdete např. v USA, Austrálii, Kanadě, Číně, Francii, Japonsku, Španělsku a od začátku května i v Itálii. Expanzi do ostatních států brzdí i soudní spor se společností VISA, který se týká patentů ohledně ověření chytrého telefonu, biometrické identifikace majitele a tzv. one-time platebních tokenů.

Doufejme, že se o dalším rozšíření Apple Pay dozvíme na konferenci WWDC, která se koná už 5. června. Appliště bude dělat živý přenos i přepis úvodní keynote, kde na přetřes tato služba určitě přijde. Vzhledem k tomu, že už máme i všechny obchody Applu ukazují hodnoty produktů v korunách, dalo by se soudit, že jsou u nás této službě všechny dveře otevřené.

Zdroj: AppleInsider.com