iPadMacPříslušenství

Apple monitor má přijít už letos s úhlopříčkou 31,6″ a podsvícením Mini-LED

V budoucnu se technologie Mini-LED objeví i v nových iPadech a MacBookách


Apple monitor nenabízí, takže pokud chcete ke svému Macu druhou obrazovku, musíte se poohlédnout jinde. Letos by se to ale mohlo změnit.

Známý analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti TF Securities vydal zprávu, která uvádí, že Apple by měl v dohledné době nasadit ve svých produktech technologii Mini-LED. A to už v druhém nebo třetím čtvrtletí letošního roku. Prvním produktem má být nový externí monitor s rozlišením 6K a úhlopříčkou 31,6″. Hlavním tahákem bude právě podsvícení Mini-LED.

Koncem roku 2020 nebo počátkem roku 2021 by se technologie měla dostat také do nového iPadu a MacBooku. Zatímco ale nový monitor má využívat Mini-LED jen v rámci podsvícení, nové Apple tablety a počítače budou vybaveny opravdovým Mini-LED displejem se vším všudy.

Apple monitor
Bude takto vypadat nový Apple 6K displej?

Kuo dále předpovídá, že nové iPady přijdou v úhlopříčkách 10 a 12 palců, MacBooky pak budou 15 a 17palcové. Lze předpokládat, že vzhledem k prvotřídnímu obrazu se nové panely objeví nejdříve v MacBooku Pro a pak se případně rozšíří i na další produktové řady.

Mini-LED Apple monitor rozjasní a vybarví

Hlavní výhodou Mini-LED technologie má být vyšší kontrast, větší barevný gamut, lepší dynamický rozsah a lokalizované stmívání. Postupem času se panely mohou dokonce vyrovnat LED displejům. Výsledkem integrace ale budou i tenčí obrazovky, které jsou energeticky účinnější, což je výhodou hlavně pro přenosná zařízení. Další nezanedbatelnou předností je i absence vypalování pixelů. Tím OLED trpí a pokud se delší dobu na jednom místě objevuje třeba statické logo, na zhasnutém displeji pak může zůstat jeho obrys.

Ohebný displej je budoucnost, říká spoluzakladatel Applu

Nový Apple displej má být ještě vybaven podsvícením s většími LED diodami. Těch bude kolem 600. Budoucí iPady a MacBooky pak mají nabídnout 15x až 25x větší počet takových diod. Samozřejmě budou i daleko menší. Výsledkem bude kolem 10 000 malých LED diod, které perfektně osvítí displej.

Apple monitor by mohl doplnit přepracovaný Mac Pro, který se očekává v nejbližší době. 6K panel s moderní technologií je určitě monitor, který by super výkonnému Macu Pro padl. Mělo by být ale možné ho pořídit i samostatně. Většina indicií vede k 3. červnu, kdy se koná každoroční akce WWDC. Tam by Apple kromě nových operačních systémů mohl odhalit i modulární Mac Pro společně s tímto displejem.

Zdroj