Mac

Apple Mac mini se výkonem vyrovná 5 let starému Macu Pro


Apple Mac mini 2018 je dle prvních benchmark testů srovnatelný s Macem Pro. S tím, který Apple před 5 lety oživil futuristickým vzhledem, připomínající koš.

Dnes se začaly nové stroje prodávat a už jsou na světě i srovnávací testy výkonu. Pokud tak přemýšlíte o zakoupení nového stolního Apple počítače a lámete si hlavu nad tím, zda bude výkonnější než váš dosluhující iMac nebo draze koupený Mac Pro, máte tu nápovědu.

Nový Mac mini je tady. Jedná se o vstupní bránu do světa počítačů Apple

 

Apple Mac mini je výkonnější než super drahý Mac?

Mnohé možná překvapí, že testy odhalily velmi dobrý výkon, který je dokonce srovnatelný s Macem Pro. Tím počítačem, který před pěti lety stál kolem 100 tisíc korun. Dnes už je ale situace samozřejmě jiná a cena jde časem u všech podobných věcí dolů. I tak je ale dle testu nový Mac mini s 6jádrovým procesorem i7 (ten musíte k základnímu Macu mini doobjednat) srovnatelný s Macem Pro z roku 2013 a jeho 8jádrovým procesorem Xeon. Nový Mac mini navíc těsně poráží i 15palcový MacBook Pro s procesorem i9.

Apple Mac mini

Pokud by vás zajímal výkon základních modelů, které začínají na velmi příjemných 23 990 Kč, tak vězte, že Mac mini 2018 strčí do kapsy například 27palcový iMac z roku 2015 s 4jádrovým procesorem i5 nebo 15palcový MacBook Pro z roku 2016 s 4jádrovým procesorem i7.

 

Mac mini vs nový MacBook Air

Možná si kladete otázku, jak jsou na tom v porovnání oba nově představené Macy. Tedy nový MacBook Air a právě mini Mac. Tady pak není co řešit, protože Apple Mac mini je o hodně výkonnější. MacBook Air 2018 se řadí někam mezi 12palcový MacBook a nejlevnější 13palcový MacBook Pro bez Touch Baru. Hlavní odlišnost MacBooku Air od 12palcové verze MacBooku spočívá v aktivním chlazení, které dokáže vnitřek ochlazovat a udržovat tím stroj ve vyšším výkonu.

Zatím to tedy vypadá, že nový Mac mini by mohl být opravdovým bestsellerem a za slušnou cenu dostanete i velmi slušný výkon. Upozorňujeme ale, že prvotní benchmark testy nemusí být zcela věrohodné a bude dobré si počkat ještě nějaký ten týden.

Zdroj: 9to5mac.com