iPhone 8 a iPhone 8 Plus jsou zde. Jako by vypadly z oka sedmičkám

Apple v úterý 12. září představil na své konferenci nástupce modelu 7 a 7 Plus, kteří nesou označení iPhone 8 a 8 Plus. Jakoby z oka vypadly svým předchůdcům.

Apple letos přeskočil mezigenerační verze „s“ a rovnou nám ukázal iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Vzhled zařízení se nijak dramaticky nezměnil a vypadají velice podobně, jako právě iPhony 7. Rozdíl je například v tom, že záda telefonů jsou skleněná a Apple se tak vrací k ikonickému designu iPhonu 4. Nová je také růžová barevná varianta.

Telefony iPhone 8 a 8 Plus mají vylepšený fotoaparát, který má však totožné rozlišení 12 Mpx a světelnost f/1,8. Disponuje i podporou 4K videa, a pokud chcete natáčet zpomalená videa, je k dispozici až 240 fps nahrávání. Novinka je vybavena funkcí Portrait Lightning režim, pomocí kterého můžete dolaďovat teploty barev v pozadí fotografie. iPhone 8/8 Plus je první telefon, který podporuje, stejně jako iPad Pro, Truetone displej.

 

Přivítejte bezdrátové nabíjení

Apple také konečně přidal podporu bezdrátového nabíjení, které podporuje standard QI. Společnost tak dohání konkurenci, která již bezdrátové nabíjení má přece jen nějaký ten pátek.

V útrobách telefonu tiká procesor Apple A11 Bionic, který je samozřejmě několikrát výkonnější, než jeho předchůdci. Velikost RAM paměti by se měla zastavit na hodnotě 2 GB. iPhone 8 bude startovat na cenovce 699 dolarů za verzi 64GB verzi. U vetší varianty Plus si připlatíme 100 dolarů za totožnou variantu zařízený, tj. cenovka u něho začíná na 799 dolarech.

Zdroj: The VergeKam dál?