iPadiPhoneMacPříslušenství

Apple iCloud, úložiště a USB-C. Co trápí mnohé zákazníky?


Apple iCloud i další služby. Zákazníky Applu trápí některé věci. Na sociálních sítích vzplanula zajímavá diskuze, jejíž některé body stojí za to blíže probrat.

Ačkoli Apple dělá jedny z nejlepších produktů a má dlouhodobě nejspokojenější a nejvěrnější zákazníky, přesto občas narazíme na věci, nad kterými minimálně kroutíme hlavou. Jedno z vláken v sociální síti Reddit právě řeší takové trable a bolístky uživatelů. Nejde však pouze o zbytečné stěžování si, nýbrž narazíme i na oprávněnou kritiku. Pojďme se podívat na body, které jsou i dle redakce pravdivé.

Mac mini 2018 a navýšení RAM. Jak na to?

 

Malý Apple iCloud

Snad nejčastěji skloňovaným nedostatkem je nízký limit u iCloudu zdarma. 5 GB nelze dnes považovat ani trochu za dostatečných, neboť iPhone fotí nádherné fotky a v plné kvalitě zaberete své úložiště v mžiku. Navíc kapacita Apple iCloud dnes mizí i díky zprávám, které se taktéž ukládají včetně příloh, anebo vzrůstající velikosti záloh jednotlivých zařízení. A pokud máte více než jeden Apple produkt, 5 GB vyčerpáte téměř okamžitě.

Apple vás tak více méně tlačí do nákupu úložiště alespoň za 25 Kč měsíčně. To ale bohužel nelze z nějakého důvodu předplatit na celý rok, a vy si musíte neustále nechat strhávat z karty malé částky pravidelně každý měsíc.

Zákazníky trápí malý iCloud zdarma

 

Základní úložiště Maců

V době, kdy cena libovolného Apple počítače neklesne pod 20 tisíc korun, je opravdu nevhodné nabízet kapacitu 256 GB. Apple však zašel ještě dále a základní konfigurace počítačů často nabízí dokonce pouze 128 GB. Když vezmete v potaz, že dobrou třetinu si ukousne operační systém macOS, tak moc místa pro vaše dokumenty, nebo dokonce multimediální soubory jako je hudba nebo filmy, opravdu nezbude.

Přitom technologie neustále postupuje vpřed a konkurence umí ve stejné cenové hladině nabídnout 2x i 3x větší kapacitu. Ano, Apple má superrychlá SSD, kterým se jen tak nikdo nevyrovná, ale běžně nejsme tu rychlost stejně schopni ani postřehnout a pár GB místa navíc se vždy hodí.

 

Zákazníky trápí mnoho dalšího

Mezi další často zmiňované patří například peripetie s redukcemi anebo fakt, že Apple se ve svém vlastním portfoliu už pár let nedokáže rozmyslet, zdali dá přednost USB-C (MacBooky) nebo zůstane u USB-A (nabíječky pro iPhony).

Někteří namítají, že v dané cenové hladině by Apple mohl rovněž přibalovat i slušnější nabíječky, než zastaralé 5 W adaptéry. Cupertino rovněž šetří na USB-C kabelech u počítačů, které slouží pouze pro nabíjení a nelze je využít pro přenos dat.

Zákazníky trápí samozřejmě mnohem více věcí, ale tento seznam byl spíše výčtem toho, kde by Apple mohl do budoucna ještě zapracovat. A jak to vnímáte vy? Napište nám to do komentářů pod článek.

Zdroj: Reddit