Apple Watch

Apple čím dál více šlape do zdraví. Aktuálně pořádá různé konference


To že Apple Watch umí zachránit život, je již všeobecně známo. I tak Apple nepolevuje a pořádá různé konference zaměřené na zdraví.

Apple v jeho kamenných obchodech Apple Store pořádá nové konference v rámci programu Today at Apple, které jsou zaměřeny především na zdraví. První se uskutečnila v pondělí v Apple Union Square za účasti fitness trenérky Jeanette Jenkins a Roberta Harringtona – prezidenta American Heart Association. Akci moderovala Julz Arny, která je v Applu zodpovědná za zdravotní programy.

zdraví

Zásadní informací, která zde padla, je, že Apple plánuje odhalit výsledky své studie týkající se činnosti srdce změřené uživateli Apple Watch. Důležité je poznamenat, že projektu se zúčastnilo na 400 tisíc uživatelů těchto hodinek. Běžný lékařský výzkum přitom dosáhne sotva tisíce účastníků. Celá studie, která bude odhalena na zasedání American College of Cardiology, byla tvořena během loňského roku.

EKG v Apple Watch mohou mladí ignorovat, říkají doktoři

Hodinky Apple Watch jsou důležitou zdravotní pomůckou, protože umí zjistit např. aritmii srdce, jako je fibrilace síní, která může vést až k selhání srdce. Studie se ale zajímá i o možnosti poskytnutí naměřených dat lékaři uživatele hodinek. Další dvě události zaměřené na zdraví jsou naplánovány v New Yorku a Chicagu, uskuteční se ještě během února. Do 14. února včetně pak máte ještě možnost získat speciální odznak za vaši aktivitu. A protože je Valentýn už zítra, moc času vám nezbývá.

Zdroj: AppleInsider.com