iOSiPhone

75 procent iPhonů, iPadů a iPodů touch už jede na iOS 12


Apple se s tímto číslem pochlubil v jeho tiskové zprávě. 75 procent všech iOS zařízení tak už jede na iOS 12. Je na tom o 10 procent lépe, než byl iOS 11.

Tři čtvrtiny všech iOS zařízení, mezi které spadají telefony iPhone, tablety iPad a multimediální přehrávače iPod touch již mají nainstalovaný iOS 12. Pokud se podíváte na ty produkty, které navíc nejsou starší jak čtyři roky, je zde zastoupení dokonce ze 78 procent.

iOS 12 novinky táhnout. Adopce systému dosáhla 70 procent

Měsíc stará statistika vychvalovala 70procentní podíl. Od té doby tak vzrostl podíl nejnovějšího mobilního systému společnosti o pět procent. Před rokem byl přitom iOS 11 oproti aktuální verzi o 10 procent pozadu. Je tedy vidět, jak je aktuální iOS 12 populární a uživatelé se na něho neobávají přejít.

Nutno však podotknout, že systém iOS 10 na tom byl v lednu roku 2017 ještě o procento lépe, než je aktuálně iOS 12. A už prosakují informace o tom, že Apple testuje iOS 13. Například web MacRumors za poslední dobu zaznamenal množství přístupů na jeho web právě ze zařízení s tímto operačním systémem. Nutno však podotknout, že se jedná o každoroční jev.

Zdroj: Apple.com