Wunderlist – plnění úkolů nikdy nebylo zábavnější

S aplikací Wunderlist přestane být zaznamenávání a plnění úkolů noční můrou. Nebude trvat dlouho, a dokonce vás to začne bavit. Navíc nikdy neztratíte přehled o tom, co musíte ještě vyřešit. Neváhejte a instalujte.

Ze začátku jde vše hladce. Pár drobných záležitostí si snadno zapamatujete. Jenže jak plyne čas, úkolů k řešení přibývá, ať už v práci nebo v osobním životě. Postupem času zjistíte, že na méně významné věci, a někdy i na ty závažné, prostě jednoduše zapomínáte. Není divu. Neexistuje způsob, jak si všechno pamatovat. Alespoň ne bez efektivního, jednoduchého, spolehlivého, a opravdu funkčního nástroje. Tím je aplikace Wunderlist. Stačí pár kliknutí, a veškeré úkoly máte na jednom místě. Při krátkém zkoumání zjistíte, že jejich zapisování a následné řešení je natolik snadné, že vás plnění úkolů začne dokonce bavit. Co je vlastně Wunderlist zač?

Ve stručnosti. Aplikace, kterou si oblíbí různé skupiny uživatelů. Jak školáci, nepracující, tak i těžce pracující lidé. Umožňuje efektivní a snadné zapisování úkolů, jejich rozčleňování do jednotlivých seznamů včetně nastavování priorit, termínů splnění. Wunderlist toho však umí ale i daleko víc. Pusťme se do podrobného rozboru a udělejte si na tuto aplikaci vlastní názor.

 

Bez uživatelského účtu jste nahraní

Stažení Wunderlistu z App Storu zvládne úplně každý. V okamžiku, kdy jej však spustíte, nastane první dilema. Vyskočí totiž na vás přihlašovací dialog. Pokud máte účet, stačí vyplnit přihlašovací údaje a jste v rozhraní aplikace. Jestli jste ale začátečník a Wunderlist vidíte prvně, nezbyde vám nic jiného, než uživatelský účet nějakým způsobem vyřešit. Existuje několik možností. Buď jej zaregistrovat ručně prostřednictvím vašeho emailu a hesla, nebo k tomuto účelu použít Facebook či Google. Já se přihlásil pomocí Googlu, a tím mi odpadlo trápení s vlastní registrací. Když se vám povede úspěšně přihlásit, můžete se pustit směle do práce.

Wunderlist recenze

 

Seznamy jsou základ všeho

Nevím jak vy, ale já vyloženě nesnáším, když jsou jednotlivé úkoly naházeny v jednom velkém chumlu, ve kterém je náročné se zorientovat. To u Wunderlistu nehrozí. Aby byl ve všem tak nějak pořádek, je potřebné zvyknout si na různé seznamy neboli pojmenované sekce. Ty si můžete upravovat, odstraňovat a tvořit podle libosti. Do těchto seznamů si zapisujete úkoly, které do nich patří. Proto, když se prvně přihlásíte ke svému účtu v aplikaci, na vás vyběhne nabídka určitých základních seznamů. Z těch si zvolíte takové, které budete chtít v základu používat. Teprve pak se dostanete do samotného uživatelského rozhraní aplikace.

To není nijak náročné na orientaci. Stačí pár okamžiků a máte jasno v tom, co se kde nalézá. Při spuštění aplikace se vždy ocitnete na úvodní obrazovce. Tam máte možnost přistoupit k nastavení svého uživatelského účtu, nahlédnout do událostí, kde zjistíte, jaká se udála posledně aktivita, vybrat si seznam s úkoly, který vás zajímá, a případně si i vytvořit úplně nový seznam. Teprve po zvolení vhodného seznamu např. pracovní, soukromí či filmy, se vám zobrazí seznam zapsaných úkolů se všemi podrobnostmi v daném seznamu. Vzhledem k tomuto efektivnímu rozčlenění máte o jednotlivých úkolech jednoznačný přehled, neztratíte se a víte, že seznamy jsou základ všeho.

 

Zapomínání se nevyplácí

Nestačí si vybrat vhodný seznam a vložit nový úkol. Když nenastavíte další potřebné náležitosti, většinou na jeho splnění samozřejmě zapomenete a to se nevyplácí. Společně se zadáním úkolu volte i termín splnění, a případně i připomenutí. V určitém časovém rozmezí pak obdržíte notifikaci, která vám daný úkol připomene.

No a protože některé úkoly mohou být důležitější než jiné, můžete si také navolit prioritu. To učiníte přidáním hvězdičky. Takto označené úkoly jsou považovány za nesmírně důležité a přednostní.

Navíc, když budete nastavovat termín splnění, Wunderlist vám ještě o něco usnadní práci. Jakmile se bude blížit stanovená doba, vytvoří se automaticky seznam týden či dnes. Zde najdete všechny úkoly, které mají nejbližší termín pro jejich dokončení. Nemusíte je tedy složitě hledat v seznamech, kam jste je zařadili. Vše máte pěkně na očích a po ruce.

Když nějaký úkol dokončíte, vyplatí se zaškrtnout, že byl splněn. Automaticky se přesune do kategorie dokončených úkolů v daném seznamu, kde si jej můžete později kdykoli snadno dohledat.

 

Spolupracujte s ostatními

Wunderlist je jedinečný ještě jednou věcí. Kromě toho, že si jednotliví uživatelé mohou samostatně zaznamenávat různé úkoly, lze spolupracovat také s ostatními. Každý seznam je možné nasdílet jakémukoli uživateli, který má v aplikaci Wunderlist vytvořen účet. Pokud to učiníte a on vaši pozvánku ke sdílení potvrdí, pracujete na zvoleném seznamu úkolů společně. Všem spolupracovníkům chodí notifikace o tom, kdo kdy vložil jaký úkol, co už bylo splněno atd. Kromě notifikačních oznámení veškeré změny také najdete v sekci události přímo v aplikaci.

 

A aby toho nebylo málo, pokud s někým sdílíte seznam s úkoly, každý úkol můžete přiřadit na splnění tomu, komu je určen. A samozřejmě při příležitosti spolupráce se hodí u úkolů využívat také možnost komentářů. Tam si lze zapisovat všechny poznatky, radit si atd.

Tato aplikace se dá používat ve dvou režimech. Ve free verzi, kdy má určitá omezení, ale pro běžnou práci stačí. Pak se dá pořídit účet premium, kde se vám otevře hromada nových variant využití. Mně osobně stačí verze zdarma. Navíc je Wunderlist celý v češtině a ovladatelný i pro lidi se zrakovým handicapem prostřednictvím funkce VoiceOver. Obsahuje řešení jak pro Mac, tak zařízení s iOS, ale pro zrakově postižené je přístupnější na iOS, na Macu je ještě co dolaďovat.

Sami vidíte, že Wunderlist je skutečně nesmírně propracovanou aplikací, a rozhodně se hodí jej alespoň zkusit. Já to učinil a tento nástroj pro práci s úkoly jsem si oblíbil.

 

 

Klady

  • Jednoduchost
  • Užitečnost
  • Spolehlivost
  • Dostupnost
  • Přehlednost
  • Český jazyk

Zápory

  • Problém s přístupností pro zrakově postižené s funkcí VoiceOver na Macu.

icon
Wunderlist: To-Do List & Tasks6 Wunderkinder GmbHProductivityZdarmaStáhnout
S aplikací Wunderlist přestane být zaznamenávání a plnění úkolů noční můrou. Nebude trvat dlouho, a dokonce vás to začne bavit. Navíc nikdy neztratíte přehled o tom, co musíte ještě vyřešit. Neváhejte a instalujte. Ze začátku jde vše hladce. Pár drobných záležitostí si snadno zapamatujete. Jenže jak plyne čas, úkolů k řešení přibývá, ať už v […]

Hodnocení

Design
Využití
Cena
Přístupnost
Dostupnost

Vynikající

Shrnutí : Wunderlist je aplikací, kterou si oblíbí jak školáci, nepracující, ale i těžce pracující uživatelé. Jde o úkolovníček, který dokáže zprostředkovat všechny podstatné funkce včetně snadného zaznamenávání úkolů, termínů splnění, připomenutí, priorit či spolupráce s dalšími uživateli. Efektivní nástroj jak v soukromí tak při práci a navíc celý česky. Hodí se ho alespoň zkusit.

User Rating: Be the first one !
92


Kam dál?