WinX MediaTrans dokáže nahradit krkolomné iTunes

Všichni to známe. iTunes zapínáme jen v nejnutnějších případech a spíše pro nás znamená nucené zlo. WinX MediaTrans je jednodušší a rychlejší.

Uživatelé Windows mají situaci ještě trochu složitější. Na macOS je iTunes integrované v systému a celkem funguje. Konkurenční platforma ale není na takovou aplikaci nejlépe stavěná a způsobuje dost potíží. Rozhodně tak nepřináší používání iTunes s připojeným iPhonem k PC s Windows radost.

Aplikace WinX MediaTrans, která je přímo pro počítače s Windows, dokáže vše zjednodušit na maximum. Jen si vyberete, co chcete přenášet. Také mě zaujala možnost využít iPhone nebo jiné iOS zařízení jako externí úložiště. Pojďme se podívat na všechny možnosti.

 

iTunes nainstalovat musíte, používat ale ne

Po instalaci WinX MediaTrans se zobrazí hláška o nutnosti nainstalovaných iTunes. Pokud je tedy už na PC nemáte. Instalace je ale to jediné, co s iTunes provedete. Používat už je rozhodně nemusíte, a vystačíte si s přenosem souborů jen s WinX MediaTrans.

WinX MediaTrans

 

Unikátní funkce programu tkví hlavně v exportu pořízeného obsahu na iTunes Storu. Stáhnete si film, hudební album nebo knihu. Žádná z takto zakoupených položek ale nejde jednoduše přenést třeba na externí disk nebo do MP3 přehrávače, který není od Applu. Čtečky knih budou mít se zakoupenou knihou v iBooks Storu také problém.

Řešením je export v tomto šikovném programu. Ten dokáže udělat z knihy PDF, ePub nebo obyčejný textový soubor. Stejný postup pak následuje i u hudby a filmů. Prostě si zakoupené položky necháte vyexportovat v obecně použitelném formátu a soubor se uloží do počítače. Pak s ním můžete nakládat dle libosti.

Pokud máte zájem program vyzkoušet, využijte akci, kterou si pro vás vývojáři připravili. Na této stránce si můžete stáhnout plnou verzi bezplatně! Jediné omezení je, že tuto verzi nelze v budoucnosti aktualizovat. Minimálně za zkoušku to ale určitě stojí. Placená verze se pak prodává za cenu 39,95 dolaru pro jedno PC. Další možnosti licencí jsou uvedeny zde.

 


Digiarty Software

Vývojáři z Digiarty Software využívají 10leté zkušenosti v oblasti domácího použití videa a audia na platformách Windows a macOS. Nabízejí aplikace, jako je DVD Ripper, aplikace na úpravu videa, přehrávače médií, souborové manažery atd.


 

Kromě vynikající funkce exportu souborů lze fungovat i zpětně. Jednoduchým přetažením fotografie, videa, hudby nebo knihy si nahrajete požadovaný soubor do zařízení. Jakmile soubory přetáhnete do požadované sekce, objeví se u velkého modrého tlačítka „Sync“ vpravo dole ikonka s číslem, které značí počet nově přidaných položek. Potvrzením se provede synchronizace a po jejím dokončení se okamžitě objeví soubor v iPhonu.

 

Přenášejte hudbu, video i fotografie

Všechny zakoupené skladby, filmy i nafocené fotografie můžete také lehce přetáhnout do počítače. Stačí vybrat položky a exportovat je. Nemusíte se bát, že je jinde nepřehrajete. Současně s exportem se totiž odebere DRM ochrana, která omezuje používání obsahu digitálních médií. Díky exportu ve WinX MediaTrans tak uděláte z těchto souborů univerzální médium.

Další příjemnou funkcí je vytvoření vlastního vyzvánění. Opět se musím opakovat, ale iTunes na to jde krkolomně. Pokud si chcete vytvořit vlastní vyzváněcí melodii, musíte následovat delší postup. S WinX MediaTrans jen vložíte skladbu do sekce „Ringtone“, synchronizujete a pak v nastavení iPhonu vyberete vlastní vyzvánění. Jednodušší už to být ani nemůže.

 

iPhone se může konečně chovat jako externí disk

Funkci, kterou znají spíše uživatelé Androidu, a to chování telefonu jako externí disk, se podařilo WinX MediaTrans také výborně nastavit. Položka Flash Drive na hlavní obrazovce tak znamená přesně to, co byste od ní čekali. Po jejím stisknutí se dostanete do okna souborového manažeru. Tam pak můžete přetažením kopírovat soubory i celé složky. Všechny takto nakopírované položky se ukládají na připojené iOS zařízení. V něm prohlížet ale nejdou. Pouze po připojení k PC se k nim díky tomuto rozhraní dostanete.

WinX MediaTrans

Přimějte iPhone, ať se chová jako externí disk. Po připojení k PC na něj nahrajte potřebné soubory a vždy, když jej znovu k PC připojíte, vám budou k dispozici.

Věřím, že aplikace ulehčí život všem, které už nebaví iTunes a jeho někdy až nelogické ovládání. Hlavně pro uživatele počítačů s Windows by se mělo jednat o skvělou alternativu. Navíc když je vlastně zdarma!

Klady

  • Jednoduchost použití
  • Export médií a odebrání DRM ochrany
  • Vytvoření vlastního vyzvánění
  • Funkce Flash Drive

Zápory

  • Stále je potřeba nainstalované iTunes
Všichni to známe. iTunes zapínáme jen v nejnutnějších případech a spíše pro nás znamená nucené zlo. WinX MediaTrans je jednodušší a rychlejší. Uživatelé Windows mají situaci ještě trochu složitější. Na macOS je iTunes integrované v systému a celkem funguje. Konkurenční platforma ale není na takovou aplikaci nejlépe stavěná a způsobuje dost potíží. Rozhodně tak nepřináší používání iTunes […]

Hodnocení

Ovládání
Užitečnost
Cena

Výborný!

Shrnutí : Skvělý program, který dokáže nahradit přenos souborů pomocí iTunes. Pokud jste zvyklí na připojování iOS zařízení k PC a přenášení dat, neváhejte!

User Rating: Be the first one !
97


Kam dál?