Apple vylepšuje webovou verzi iCloudu, Fotky stejně jako na Macu

Apple hodlá změnit zobrazení v aplikaci Fotky na webovém iCloudu. V jeho betaverzi už se objevilo rozložení, které známe z Macu.

Přístup přes webový prohlížeč k iCloudu se hodí zejména tehdy, když nemáte k dispozici Apple zařízení. Často tak uživatelé navštěvují web v případě, když jsou třeba v práci a nemají jinou možnost, než používat počítač s Windows. Když máte po ruce cizí Mac a chcete na něm ukázat svoje fotky nebo jiná data, webový přístup poslouží stejně.

Často si lidé stěžují, že přes web se jeví iCloud až moc jednoduše, a nenabízí pokročilejší možnosti. Teď se snad blýská na lepší časy v aplikaci Fotky. Stejně jako na Macu se totiž začala zobrazovat aplikace v beta režimu. Ten můžete navšívit také. Stačí, když před adresu iCloud.com dáte ještě beta a oddělíte tečkou. Tedy beta.icloud.com.

 

Levý postranní panel už přeci známe

Objeví se vám okno s levým postranním panelem. V něm jsou přehledně seřazena alba pod sebou a nad nimi chytré složky, které zobrazí fotografie podle různých parametrů. Lze si tak vyfiltrovat pouze snímky obrazovky nebo videa. Horní panel skýtá volby pro přidání fotografie, její sdílení nebo třeba smazání. Taky si lze volit velikost náhledů. Pokud by vám postranní panel nevyhovoval, můžete jej úplně skrýt.

Fotky iCloud

Apple se nikdy moc nechlubí těmito změnami. Zkuste proto sledovat drobná vylepšení, která se dějí právě na beta webovém rozhraní iCloudu. Poměrně často se totiž setkáváme s menšími updaty. Třeba jako nedávno, kdy americká společnost změnila ikonu pro návrat na hlavní obrazovku. Psali jsme o tom v článku: Apple změnil ikonu na iCloud.com, mohlo by to znamenat podporu více aplikací.

Navzdory vylepšením zůstává webová verze za tou z macOS. Kromě neschopnosti zobrazit Vzpomínky, alba Lidé nebo Místa, se také verze umístěná na webu chová pomaleji. To je ale vzhledem k technologii logické a doporučujeme ji používat pouze v případě, kdy nemáte možnost jinou možnost.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?