Twitter nelení a aktualizuje své služby, jaké jsou novinky?

Sociální síť Twitter a jeho mobilní aplikace Vine se dočkaly důležité aktualizace. Nově je možné nahrávat videa o délce jednoho příspěvku.

Od úterního dne, 21. června, je možné nahrávat videa o délce 140 sekund, tedy alespoň co se týká sociální sítě Twitter. Znamená to tedy, že délka videa, kterou uživatel chce na síť nahrát, může mít stejnou délku jako klasický tweet v textové podobě. Tato novinka je zpřístupněná všem uživatelům sociální sítě. Jen pro srovnání – doposud byl limit stanoven na krátkých 30 sekund. Nicméně, některým partnerům 140sekundová videa stačit nemusí, tudíž dostali možnost nahrávat až 10minutová videa.

 

Twitter nelení a aktualizuje

Aktualizace se dočkala také mobilní aplikace Vine, kterou vlastní právě Twitter. Ta umožňuje uživatelům nahrávat videa, upravovat a stříhat je. Služba se proslavila především možností nahrávat videa v podobě šesti sekund. Díky tomu je to také oblíbený způsob vytváření virálních videí, která pak mohou být jednoduše sdílená na sociální sítě Facebook a Twitter.

Vine

Každopádně i zde se uživatelé dočkali novinky. Nově je totiž možné nahrávat videa o stejné délce, jako nabízí Twitter – 140 sekund. V případě Vinu jde ale stále o beta funkci. Na první pohled si uživatelé žádného výrazného zásahu nevšimnou, tedy ve chvíli, kdy se jim u daného příspěvku neobjeví tlačítko „Watch more“. Právě toto tlačítko umožňuje „divákům“ prodlouženou verzi videa, pokud je samozřejmě dostupná.

Jak se vám nově aktualizované aplikace líbí? Napište nám to do komentářů!

Zdroj: Appleinsider , EngadgetKam dál?