Trust Ultra Fast Wall Charger – rychlé nabíjení iPadu i iPhonu

Sháníte-li univerzální nabíjecí adaptér, Trust Ultra Fast Wall Charger vám nabije nejen iPhone, ale i iPad. Nabíječka totiž pozná, jaká je nejvyšší možná rychlost nabíjení připojeného zařízení.

Ač už iPhone 3G delší dobu nepoužívám, jeho adaptér jsem využíval hojně ještě donedávna, nyní už ale odpočívá v křemíkovém nebi. Oproti telefonu vydržel v zápřahu krásných osm let. Protože jsem jej potřeboval nahradit, začal jsem se ohlížet po adaptéru novém. Do oka mi padl Ultra Wall Charger značky Trust. Jak obstál v mém náročném provozu?

 

Střídmý tvar, fádní barva

Trust Ultra Wall Charger vám přijde v poměrně líbivé krabičce, jejíž víko je přichyceno magnety a dá se otevřít tak, abyste hned viděli, co ukrývá. Toho rozhodně není mnoho, ač je samo balení poměrně rozměrné. Uvnitř naleznete jen produkt usazený v plastovém výlisku a brožuru se základními informacemi.

MicroUSB ani Lightning kabel přítomný není, což je vcelku logické. Jedná se totiž o univerzální produkt, který je určen širokému portfoliu a přiložení jakéhokoli kabelu by jej vymezilo na určitý segment, a i jej zbytečně prodražilo. Potřebný kabel musíte použít svůj nebo si jej dokoupit zvlášť.

Chcete-li extravaganci, musíte jinam, tady jde v první řadě o užitnou hodnotu.

Samotný adaptér ve vás vizuální orgie rozhodně nevyvolá. Kolibří rozměry ani váhu nemá. Je střídmého tvaru, fádní černé barvy s četnými popisky a je vyveden v lesklém plastu, který se hodně škrábe, a je na něm vidět každý otisk prstu. Chcete-li extravaganci, musíte holt jinam, tady jde v první řadě o užitnou hodnotu, a tu Trust Ultra Wall Charger rozhodně má.

 


Ampér (značka A) je základní jednotka soustavy SI pro elektrický proud. Ampér je stálý elektrický proud, který při průchodu dvěma přímými rovnoběžnými nekonečně dlouhými vodiči zanedbatelného kruhového průřezu umístěnými ve vakuu ve vzájemné vzdálenosti 1 metr vyvolá mezi nimi stálou sílu o velikosti 2 × 10−7 newtonu na 1 metr délky vodiče.

Volt (značka V) je jednotka elektrického napětí, resp. potenciálu v soustavě SI. Je definován jako taková velikost elektrického napětí na vodiči, kterým prochází konstantní proud 1 ampér, při kterém se na tomto vodiči rozptyluje výkon 1 W.

Watt (značka W) je v SI hlavní jednotka pro výkon. 1 watt je výkon, při němž se vykoná práce 1 joulu za 1 sekundu. Jedná se o výkon potřebný například pro zvedání tělesa o tíze 1 newton (tj. tělesa o hmotnosti přibližně 101,97 gramů v normálním tíhovém poli ve vakuu) rovnoměrně svisle rychlostí 1 metr za sekundu.

Zdroj: Wikipedie


 

Vysoký výkon, maximální využití

Co Trust Ultra Wall Charger ztrácí na kráse, získává na svém využití. Tato univerzální nabíječka je totiž chytrá. Podporuje technologii ultrarychlého 15W nabíjení telefonů, které jsou kompatibilní s funkcí Qualcomm QuickCharge 2.0, jako například Samsung Galaxy S6. Jasně, to nás, uživatele produktů s nakouslým jablkem, nezajímá.

Nás ale zajímá, že velmi rychle s ní nabijete také iPad, který umožňuje 12W nabíjení. Ostatní telefony a tablety nabíjí vysokou 10W rychlostí nebo standardní 5W rychlostí. 5W adaptéry se běžně přibalují k iPhonům, i když ten umožňuje nabíjení o něco rychlejší. S tímto adaptérem mu tedy dodáte šťávu o to dříve.

Nabíječka pozná, jaká je nejvyšší možná rychlost nabíjení připojeného zařízení.

Nabíječka totiž pozná, jaká je nejvyšší možná rychlost nabíjení připojeného zařízení, takže vy nemusíte nic hledat. Váš telefon či tablet se bude vždy nabíjet tou nejvyšší možnou rychlostí, kdy rychlost nabití je ovlivněna maximálním proudem uvedeným v ampérech, jež je nabíječka schopna zařízení dodávat.

 


Rychlosti nabíjení:

Apple iPhone 6/6s:

Standardní 5W nabíječka 100 %

Trust Ultra Fast Charger 200 %

 

Apple iPad Air 2/mini 4:

Standardní 10W nabíječka 100 %

Trust Ultra Fast Charger 120 %

 

Ostatní telefony a tablety podporující rychlé nabíjení:

Standardní 5W nabíječka 100 %

Trust Ultra Fast Charger 200 %

Telefony s Quick Charge 2.0 při použití Trust Ultra Fast Charger 300 %


 

Platí zde jednoduché pravidlo – čím větší proud, tím rychlejší nabíjení. Obvykle je pak potřeba zkontrolovat, jaký maximální proud je schopno vaše zařízení přijímat, tak, aby nedošlo k jeho poškození. To u chytré nabíječky Trust právě že odpadá. Přítomna je samozřejmě ochrana proti přepětí a zkratu.

adaptér

Škoda, že adaptér neobsahuje více portů USB, kdy by se s ním dala nabíjet dvě zařízení naráz. Vyjma nepříliš atraktivního designu a trošku vyšší ceně je to ale jediná piha na kráse jinak velice užitečného zařízení, se kterým dodáte potřebnou šťávu všem zařízením, kterým potřebujete.

Klady

    • Výkon 15 W
    • Rozpoznání nabíjeného zařízení

Zápory

    • Jen jeden USB port
    • Vyšší cena

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Trust.

Název: Trust Ultra Fast Wall Charger for Phones & Tablets

Cena: 699 Kč (koupit můžete např. v Alza.cz)

Parametry: Autodetekce nejvyšší možné rychlosti nabíjení telefonu či tabletu; ultra rychlé až 15W nabíjení (5 V/ 2,4 A/ 12 W, 9 V/ 1,67 A/ 15 W, 12 V/ 1,25 A, 15 W); vstupní napětí 100-240 V (AC 50/60 Hz); ochrana proti přepětí i zkratu

Kompatibilita: Kompatibilní s tablety a telefony značky Apple, Samsung a dalších značek (HTC, Sony, LG, Microsoft, Nokia, Huawei, Motorola atd.)

Rozměry: délka: 63 mm; šířka: 46 mm, hloubka: 44 mm; hmotnost: 47 g

Sháníte-li univerzální nabíjecí adaptér, Trust Ultra Fast Wall Charger vám nabije nejen iPhone, ale i iPad. Nabíječka totiž pozná, jaká je nejvyšší možná rychlost nabíjení připojeného zařízení. Ač už iPhone 3G delší dobu nepoužívám, jeho adaptér jsem využíval hojně ještě donedávna, nyní už ale odpočívá v křemíkovém nebi. Oproti telefonu vydržel v zápřahu krásných osm let. Protože jsem jej […]

Hodnocení

Design
Kvalita zpracování
Využití
Váha a rozměry
Cena

Chvalitebný

Shrnutí : Adaptér Trust Ultra Fast Wall Charger sice neobsahuje více portů USB a nemá příliš atraktivní design, zato s ním dodáte potřebnou šťávu všem zařízením, kterým potřebujete. A to i iPadu.

User Rating: Be the first one !
72


Kam dál?