Synchronizujte přes iCloud Drive Plochu a Dokumenty s macOS Sierra

S novým systémem macOS Sierra lze synchronizovat napříč všemi zařízeními obsah plochy a dokumentů každého Macu. A funguje to parádně!

Pokud jste nebyli dostatečně svědomití a používali jste více než jednoho Maca, určitě se vám stávalo, že jste pořád hledali nějaké soubory. Když jsem měl několik týdnů na test Mac Pro a pracoval na něm, všechno jsem si ukládal právě na plochu nebo do složky Dokumenty. Na mém MacBooku Air jsem pak logicky tyto soubory neviděl.

Ano, mohl jsem si vše ukládat rovnou na iCloud Drive, a pak bych soubory měl na všech zařízeních, ale prostě jsem na to nedbal. Pro takové uživatele Apple uvedl možnost synchronizace složek Plochy a Dokumentů napříč iCloudem.

Nastavení je otázkou několika sekund

Abyste mohli funkci používat, musíte mít v nastavení iCloudu zaškrtnutou položku „Plocha a složka Dokumenty“ (Předvolby systému -> iCloud -> Volby…). Jakmile tak učiníte, Plocha a Dokumenty se přemístí v postranním panelu Finderu pod iCloud a zmizí z obvyklého umístění oblíbených položek. Od teď, cokoliv uložíte na plochu nebo do dokumentů, se automaticky bude posílat na váš prostor na iCloudu.

macOS Sierra

Rozhodnutí, zda budete funkci využívat, můžete provést už při instalaci nového systému. Ten se vás sám zeptá ještě před prvním spuštěním a bezprostředně po instalaci.

Soubory jsou přístupné i z webu nebo iOS

K souborům lze přistupovat i z iOS nebo webového prohlížeče. Na iCloud.com máte ikonku iCloud Drive, pod kterou naleznete všechny soubory ze svéého cloudového úložiště. V iOS je pak k dispozici aplikace iCloud Drive, kde naleznete stejný obsah.

Nová funkce nabízí další stupeň propojení ekosystému, který je už tak velmi dobře provázaný. Mně osobně něco podobného chybělo. Jednou se jistě dočkáme plnohodnotné zálohy na iCloudu, kdy nebudeme muset řešit, kam co ukládáme, ale kompletní obsah souborů a změn bude automaticky odesílán na naše předplacené úložiště.

Jak se vám funkce líbí? Sdílíte podobné nadšení?Kam dál?