„Leitz

Studentský tarif na Apple Music se rozšiřuje do dalších zemí, ČR chybí

V dalších 25 zemích světa začal Apple nabízet studentské předplatné ke své službě Apple Music. Česká republika bohužel v seznamu není.

Studenti mají různé výhody. V případě Apple Music je to speciální tarif, který zlevní užívání přibližně o 50 % každý měsíc. Předplatné vychází na necelých pět eur. Ceny se v jednotlivých zemích ale mohou lišit. Podmínkou je být zapsaný na některou z vysokých škol a mít to štěstí, že se právě ve vaší zemi tarif nabízí. Česká republika do tohoto seznamu bohužel nepatří.

Apple Music

Studenti v Rakousku, Belgii, Brazílii, Kanadě, Číně, Chile, Kolumbii, Finsku, Francii, Hongkongu, Indii, Indonésii, Itálii, Japonsku, Mexiku, Nizozemí, Norsku, Rusku, Švýcarsku, Singapuru, Jižní Africe, Španělsku, Švédsku, Thajsku a Spojených arabských emirátech.

 

Studenti mají Apple Music levnější ve 32 zemích

Už dříve se tento tarif dal využít ve Spojených státech, Austrálii, Dánsku, Německu, Irsku, Velké Británii a na Novém Zélandu. Celkem je tedy k dispozici už v 32 zemích. I tak se u nás stále nenabízí, a je tedy jasně vidět, jak malým jsme pro kalifornskou firmu trhem.

Ověřování, zda jste student, probíhá přes službu UNiDAYS. Ta potvrdí, že byli odběratelé zařazeni na vysokou školu a opravdu tam studují. V pravidelných intervalech pak musí uživatelé tuto skutečnost potvrzovat. Celkem je možné využívat tarif po dobu 48 měsíců. Po ukončení studia se automaticky přepne na individuální členství, které stojí 10 eur. Alespoň tak jsou nastavené ceny ve Francii, kde studentský tarif funguje. U nás je individuální tarif k dispozici za cenu 5,99 eura, a tak se trochu kompenzuje absence studentského předplatného.

Zdroj: Macrumors.com  • Petr Krobot

    no pokud se u nás členství pro celou rodinu prodává za 8,99EUR a pro jednotlivce za 5,99EUR tak je trošku zbytečné brečet, že nemáme studenstský tarif ne? Až to u nás zdraží na dvojnásobek tak třeba tenhle tarif dostaneme taky. Tohle je trošku tendenční článek, který má vyvolat dojem, jak na nás apple kašle ale že nám tu stejnou cenu dá každému i bez statusu studenta se píše až úplně na konci…a ještě tak „aby se neřeklo“

Oblíbené články