Spotify údajně trestá umělce za partnerství s jinými službami

Streamovací hudební služba Spotify má trestat hudebníky za to, že spolupracují s konkurenčními službami. Samotná firma to popírá.

Tiskový mluvčí Spotify vše popřel a tvrdí, že přistupují stejnou měrou ke všem umělcům, kteří mají své skladby dostupné na serverech služby.

Spotify vše popírá

Zpráva Universal Music, tedy největšího hudebního vydavatelství na světě, mluví ale jinak. Tvrdí, že Spotify omezuje svobodu umělců a radí jim, aby si dali pozor na smlouvy, které podepisují. Dokonce prý může umělce potrestat, když se jeho skladby začnou vyskytovat na jiném místě (třeba Apple Music) a nezařadit ho do svých playlistů.

Spotify

Manažeři velkých nahrávacích společností uvedli, že v posledních týdnech zavedlo Spotify jinou politiku. Nabízí exkluzivní smlouvy hudebníkům a bude je zahrnovat do všech playlistů a výsledků hledání, když však splní určité podmínky. A jednou z nich má být právě partnerství pouze s nimi. Zástupci hudební služby toto odmítli komentovat.

Umělci, kteří dali Applu přístup ke svým skladbám a vyskytují se na Apple Music, tak budou mít se Spotify těžší pozici při vyjednávání. Jejich skladby se nemusí objevovat v žebříčcích a uživatelé k nim budou mít horší přístup. Pokud posluchač daného umělce nezná, těžko ho pak objeví právě na Spotify.

Pokud se Spotify skutečně takto chová, má na to samozřejmě plné právo, a když je tato podmínka ošetřena písemnou formou, je na umělci, zda s tím bude svým podpisem souhlasit. Z mého pohledu je ale horší odmítavá strategie firmy, která nehodlá tuto skutečnost přiznat. Uvidíme, zda se časem vše vysvětlí.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?