Spotify spustilo Release Radar, bitva proti Apple Music pokračuje

Spotify je s 30 miliony předplatitelů lídrem ve streamování hudby. Na druhém místě se drží Apple Music s polovičním množstvím platících odběratelů. Spotify své zákazníky získávalo v průběhu celé dekády, Applu se podařilo získat svých 15 milionů předplatitelů za něco málo přes rok.

Release Radar

Playlisty jsou hlavním bojištěm, kde obě společnosti soupeří. Množství zákazníků se rozhoduje právě na základě vhodně vybraných souborů písní. Nejnovější trumfem Spotify je Release Radar.

Kde Release Radar najdete?

Release Radar, který ode dneška najdete v sekci Discover -> New Releases for You, je osobní playlist vytvořený právě pro vás. Je aktualizován každý týden, a na rozdíl od playlistu Discover Weekly je zaměřen hlavně na nově vydanou hudbu. Automaticky vybírá hudbu a umělce, které již znáte, a které rádi posloucháte.

V playlistu je 20 písniček a výběr hudby je opravdu zajímavý. Jako uživatel Spotify často poslouchám playlist Discover Weekly. Včera jsem si poslechl Release Radar a rozhodně mě zaujal víc. Místo toho, aby aplikace vybírala podobné interprety nebo podobný žánr, tak vybírá mně známé umělce a jejich nové počiny.

Poslouchat nejnovější singly od svých oblíbených interpretů nebylo nikdy jednodušší. Release Radar je týdenní výběr novinek interpretů z vašich playlistů. Bez usilovného vyhledávání tak získáte všechnu svoji oblíbenou hudbu v jednom playlistu.

Apple nabízí personalizované playlisty v sekci For You. Algoritmus doporučí alba, nové i známé interprety. Kalifornská firma rovněž boduje počtem exklusivních vydání. Mezi poslední patří třeba Britney Spears se svým albem „Glory”, které si poslechnete pouze na Apple Music.

Zdroj:9to5MacKam dál?