Spotify má 40 mil. předplatitelů, a překonává tak růst Apple Music

Spotify potvrdilo informaci, že dosáhlo 40 mil. předplatitelů. Pro firmu je to velký mezník. CEO a zakladatel společnosti Spotify Daniel Ek tuto zprávu zveřejnil na svém twitterovém profilu. Spotify 40 milionů

Posledním potvrzeným číslem bylo 30 mil. předplatitelů v březnu tohoto roku. Spotify tak zaznamenalo opravdu raketový nárůst nových uživatelů i přes nové vydání konkurenčního Apple Music na platformě Android. Ředitel tuto novinu oznámil jednoduše : „40 is the new 30. Million.”

Spotify je hudební služba, která vznikla 7. října 2008 ve Švédsku a nabízí streamování či podcasting hudby od vybraných vydavatelství, jako jsou Sony, EMI, Warner Music Group a Universal. Služba je dostupná v západní Evropě, většině Severní a Jižní Ameriky a v Oceánii. V červnu 2015 měla služba přes 75 milionů aktivních uživatelů, z toho přibližně 20 milionů těch, kteří službu platí. V USA služba vyjde na 10 dolarů měsíčně. U nás na 220 korun. Hudbu lze v přehrávači hledat podle interpreta, alba, skladby, playlistu či složky. Spotify Ltd. má centrálu ve Stockholmu.

Spotify 40 milionů

Release Radar a další novinky

Konkurent od Applu má 17 mil. předplatitelů. Toto číslo oznámil tento měsíc při představování iPhonu 7. Jedná se o nárůst „pouhých” 3 mil. platících uživatelů od posledního oznámení v březnu.

Spotify nabízí řadu zajímavých funkcí, na které zákazníci slyší. Jednou z novinek je třeba Release Radar. Jedná se o playlist, který automaticky vybírá nově vydanou hudbu podle toho, jaké interprety často posloucháte. Jedná se o 20 písniček, které jsou aktualizovány každý týden.

Zdroj: 9to5Mac, WikipediaKam dál?