Silikonový kryt pro iPhone 7 Plus – značková a stylová ochrana za nekřesťanský peníz

Silikonový kryt z dílny Applu pro iPhone 7 Plus je sice jeho stylovou ochranou, nechá se ale také královsky zaplatit. Přečtěte si, jestli za ty peníze stojí.

Apple příliš příslušenství pro své produkty nedělá. Máme zde Apple Pencil, Lightning dock, sluchátka, množství pásků pro Apple Watch, nějaké ty kabely a redukce, a vlastně už jen kryty a kryty s integrovanou baterií pro iPhone. Kryty značky Apple jste si mohli koupit už k iPhonu 4, i když tehdy šlo spíše než o ochranu o odstínění antén při špatném úchopu telefonu. Aktuální řada krytů byla představena až s iPhonem 5s a 5c.

Silikonový nedodělek s dírami na zádech většími než díry v ementálu byl už nejspíš samotným Applem zapomenut. Řada pro „dospělé“ produkty funguje ale stále, a také je s každým nově příchozím modelem inovována. Mezi verzemi 6/6s a 6/6s Plus nebyly konstrukční změny žádné, a proto se objevily alespoň nové barvičky. To kvůli změně umístění čočky objektivu u iPhonů 7 už musely být kryty pro ně aktualizovány i v konstrukci. I tak se ale příliš neliší.

 

Jako v bavlnce

Dva roky jsem na střídačku s ostatními používal kožený kryt Applu pro iPhone 6 Plus. Tentokrát jsem chtěl vyzkoušet silikon, a tak jsem přesedlal na umělotinu. Bylo to i z toho důvodu, že kožený kryt je ještě o to dražší a také proto, že pokud se vám ušpiní silikon, jednoduše jej umyjete, pokud se vám ale ušpiní kůže, jde to značně hůře. A pokud vám navíc kůže zestárne používáním, neuděláte s ní už nic. Dostane sice jistou patinu, která může být ceněná na kabelkách, na telefonu ale jednoduše vypadá blbě.

Balení krytu je tak minimalistické, jak jen může být. Ze zadní strany jednoduše odtrhnete papír a kryt vyjmete. Víc nečekejte. Víc ale také není třeba. I když je kryt silikonový, vnitřní výstelka je z jemného mikrovlákna. Tím, že kryt telefon objímá velice pevně, je to dobře, může do sebe totiž vmáčknout případná smítka, a zároveň tak bude telefon jako v bavlnce. „Silikono-mikrovláknové“ bavlnce.

I když je kryt silikonový, vnitřní výstelka je z jemného mikrovlákna.

Kryt na telefon nasadíte velice snadno. Apple radí nejdříve zasunout stranu s tlačítky ovládání hlasitosti a pak zacvaknout stranu druhou. Snadné. Vyndávání pak chce trochu cviku, a to zejména proto, aby vám telefon při vyjmutí nevyklouznul, a nedej bože nespadl. Po třech až čtyřech pokusech ale budete vědět sami. Tentokrát se začíná odtlačením krytu u jeho spodní části.

 

Styl na úkor praktičnosti

V porovnání s předchozí generací je ten hlavní rozdíl mezi prostupy ve výřezu pro fotoaparát. Kde generace 6/6s měla znatelně menší prořez, který navíc poskytoval minimum volného prostoru, je ta pro sedmičky značně velkorysá. A to je chyba.

Samozřejmě za to může konstrukce vystouplé čočky, kdy je přechod jejího vyvýšení součástí zad telefonu. U předchozí generace toto bylo řešeno zcela odlišně, a proto neměl ocelový kroužek žádné rádiusy. Ty u sedmiček přítomné jsou, a proto musí být prořez krytu větší.

Čím větší plocha potenciálního chytání prachu a nečistot je, tím více se do ní samozřejmě vejde.

Chyba to není, co se konstrukční stránky věci týče, chyba to je z praktického důvodu. Čím větší plocha potenciálního chytání prachu a nečistot je, tím více se do ní samozřejmě vejde. A do té u krytu pro iPhone 7 Plus se toho vejde opravdu hodně. Navíc pokud vlastníte jednu z černých variant, budou nečistoty o to více znatelné. Ty se značně soustředí i u čelní strany nahoře nad reproduktorem.

Své na tom nese i použitý materiál. Silikon je příjemný na dotek, neklouže, nevadí mu špína ani přiměřené množství vody (s ohledem na výstelku z mikrovlákna). Extrémně ale přitahuje různá smítka, a to zejména při nošení v kapse kalhot. Vyjímání z ní je také horší, protože díky protiskluzovému povrchu pouzdra si ji často obrátíte naruby.

 

Sráží ho hlavně cena

Navíc, i když Apple uvádí, že kryt nepřidává telefonu na objemu, tak jej rozhodně znatelně zvětší, což díky jeho už tak dost velkým rozměrům příliš nenahrává. Díky svému přesahu přes displej ale alespoň kryje nejen záda telefonu, ale i jeho.

Silikonový kryt z dílny Applu pro iPhone 7 Plus tak je jeho stylovou ochranou, která ale není kdovíjak praktická pro každodenní nošení. Navíc ho sráží nepřiměřeně vysoká cena, jenž v jeho Plus variantě činí bez mála závratných dvanáct set korun.

 

 

Klady

    • Stylová ochrana
    • Jednoduchá údržba
    • Množství barevných provedení

Zápory

    • Přílišné chytání nečistot
    • Extrémní cena

NázevSilikonový kryt na iPhone 7 Plus – jezerně modrý

Cena: 1 190 Kč

Barevné varianty: pískové růžová, jezerně modrá, mořsky modrá, kamenně šedá, kakaově hnědá, bílá, půlnočně modrá, černá, červená (PRODUCT RED)

Parametry: Silikonový kryt na iPhone 7 Plus přesně objímá tlačítka hlasitosti, tlačítko spánku/probuzení a křivky telefonu, aniž by mu přidával na objemu. Vnitřní výstelka z jemného mikrovlákna pomáhá iPhone chránit. A vnější hedvábně jemný povrch silikonu se příjemně drží.

Kompatibilita: iPhone 7 Plus (dostupná je i verze pro iPhone 7)

Silikonový kryt z dílny Applu pro iPhone 7 Plus je sice jeho stylovou ochranou, nechá se ale také královsky zaplatit. Přečtěte si, jestli za ty peníze stojí. Apple příliš příslušenství pro své produkty nedělá. Máme zde Apple Pencil, Lightning dock, sluchátka, množství pásků pro Apple Watch, nějaké ty kabely a redukce, a vlastně už jen kryty […]

Hodnocení

Design
Kvalita zpracování
Využití
Váha a rozměry
Cena

Chvalitebný

Shrnutí : Silikonový kryt z dílny Applu pro iPhone 7 Plus je jeho stylovou ochranou, která ale není kdovíjak praktická pro každodenní nošení. Navíc ho sráží nepřiměřeně vysoká cena.

User Rating: Be the first one !
76


Kam dál?