Outdoorový reproduktor Sentinel SE-1 by LAMAX Beat si zamilujete

Čas od času je dobré si poslechnout nějakou hudbu, která nás nejen odreaguje, ale také namotivuje. Proč ale kvalitní hudbu neposlouchat na kvalitním produktu?

Ke svému chytrému zařízení (iPhone, iPad, Mac a další) si dnes můžete připojit de facto vše. Od chytrých hodinek Apple Watch až po sledovací zařízení pro zlepšení vašeho spánku. Společnost LAMAX si však vybrala zcela jiný směr. Ve své nabídce totiž nabízí hned několik reproduktorů, které stojí minimálně za vyzkoušení. Jedním z těchto přenosných reproduktorů je outdoorový Sentinel SE-1 by LAMAX Beat, který si po chvilce používání opravdu zamilujete.

Otázkou však je, proč zrovna tato společnost a ne konkurenční značky? Na to se vám pokusíme odpovědět v naší recenzi. Reproduktory značky LAMAX Beat jsou tak trochu jiné, neboť nabízí skvělé dílenské zpracování, a to za velmi příjemnou cenu.

Již zmíněná značka si na svých produktech dává velmi záležet. Dokazuje to mimo jiné také samotné balení, které je na špičkové úrovni. Dovolím si jej přirovnat k Applu – vše je krásně uspořádané, přesně tak, jak se mi to líbí. Co si budeme povídat, v poslední době je tak trochu pravidlem, že se u kvalitních produktů setkáváme s nekvalitním balením – je prostě suché a chybí mu šťáva.

Balení nadchne svým zpracováním

Reproduktor pod názvem Sentinel SE-1 by LAMAX Beat mi dorazil v malé a jednoduché krabičce. Na ní se nachází nejen obrázek produktu, ale také jeho funkce, které jsou vyobrazeny jako piktogramy v malých kruzích. Design krabičky se tedy neliší od svého levnějšího bratříčka Street ST-1 by LAMAX Beat.

Uvnitř balení se nachází velmi kvalitně zpracovaný outdoorový reproduktor, microUSB kabel, který slouží pro nabíjení baterie. Dále zde najdete propojovací kabel s 3,5mm jack konektorem. Z toho tedy vyplývá, že ke spárování mezi telefonem a reproduktorem není potřeba jen technologie Bluetooth, ale vystačíte si i s propojovacím kabelem. Samozřejmě zde nechybí ani jednoduchý a přehledný návod k použití či kartička s poděkováním za váš nákup. Mimochodem, k reproduktoru dostanete malou karabinu, díky které si můžete zařízení připnout třeba ke svému batohu či pásku.

Musím uznat, že se jedná o velmi kvalitně zpracovaný reproduktor. Jediná značka, která mě svým konstrukčním zpracováním bavila, byla společnost Beats. Ale upřímně, jejich zvuk stojí za starou bačkoru. To je dle mého velká konkurenční výhoda.

Hlasitý reproduktor

Sentinel SE-1 by LAMAX Beat nabízí nejen gumovou a plastovou konstrukci, ale též hlasitý reproduktor. Maximální hlasitost jsem si vyzkoušel na vlastní uši a to ve velké hale, kde máme basketbalové tréninky. Celkem mě překvapilo, jak si přes okolní randál v tělocvičně dokázalo SE-1 poradit. Hudba byla slyšet opravdu zřetelně a neustále. Největší trik je v umístění reproduktoru. Pokud dokážete vychytat místo, uslyšíte hudbu po celé hale a to velmi zřetelně.

Sentinel SE-1 by LAMAX Beat

Co se týká basů, tak ty jsou na střední úrovni. Nejsou nijak zkreslené a ani přehnané – zlatá střední cesta. Každopádně, jednu výtku bych k basům měl. Jestliže hudbu posloucháte na nižší hlasové úrovni, basů se zkrátka nedočkáte.

Bytelná konstrukce

Dost bylo zvuku, nyní je na řadě konstrukce. Ta je z velké části gumová, ovšem najdete zde i některé plastové prvky – mřížka pro výstup zvuku. S rozpoznáním plastu od gumy mám velký problém, tedy alespoň u tohoto reproduktoru. To však nemění nic na tom, že se jedná o velmi kvalitně zpracovanou konstrukci. Nemusíte se tedy bát, že byste si svého mazlíčka po chvilce používání poškrábali. Reproduktor můžete vystavit i menším kapkám vody. Pokud s ním tedy půjdete do sprchy, kde se na něj jistě nějaké kapky dostanou, nic se mu nestane. To samé platí o dešti.

Sentinel SE-1 by LAMAX

Ovládání je velmi jednoduché. Na horní straně zařízení se nachází hned několik manuálních tlačítek – tlačítko pro přepínání mezi rádiem a módem pro přehrávání hudby, příjem hovoru či spuštění a stopnutí přehrávané hudby, zvýšení a snížení hlasitosti či přepínání mezi jednotlivou hudbou, zapnutí či vypnutí LED diody. Samozřejmě lze reproduktor ovládat pomocí vašeho telefonu. Ovládat reproduktor tak zvládne opravdu každý.

Sentinel SE-1 by LAMAX Beat

Drobnosti, které vás budou bavit

Na první pohled se zdá, že se Sentinel SE-1 ničím od konkurence neliší. Ovšem opak je pravdou. Reproduktor totiž nabízí LED diodu, kterou zapnete pomocí manuálního tlačítka na horní straně. Sami byste se divili, kolikrát takovou LED diodu na malém a přenosném reproduktoru použijete. Často chodím večer ven, takže se čas od času stane, že se v uličce zhasne lampa. Naštěstí reproduktor SE-1 nabízí přisvětlovací LED diodu, takže se nemusíte vůbec bát.

Sentinel SE-1 by LAMAX Beat

Díky Bluetooth 2.1, kterým je reproduktor vybaven, je možné Sentinel SE-1 spárovat i se starším telefonem či tabletem, a to až na vzdálenost 25 metrů. Skvělé také je, že kromě bezdrátové technologie je možné přehrávat hudbu taktéž pomocí vložených Micro SD karet. Pokud ovšem nechcete použít ani jednu ze zmíněných možností, můžete sáhnout po 3,5mm audio kabelu, který je součástí balení.

Jedná se o velmi kvalitního hudebního společníka. Kvalita zvuku je opravdu znát, tudíž se nebudete muset před svojí partou stydět. Pokud ještě ke všemu rádi cestujete, třeba do hor na kole, mohl by se vám Sentinel SE-1 hodit.

Parametry Bluetooth reproduktoru Sentinel SE-1

Bezdrátová technologie­ Bluetooth 2.1 umožňující spárování i se staršími zařízeními
Výkon reproduktoru 10 W
Baterie Lithiová 2 200 mAh
Doba přehrávání Až 6 hodin
Max. vzdálenost spárování Až 25 metrů
Režimy reproduktoru Bluetooth reproduktor, digitální FM rádio, MP3 přehrávač, handsfree zařízení
Digitální FM rádio Automatické nalezení dostupných stanic, pamět na uložení nalezených stanic
MP3 přehrávač Přehrává formáty MP3, WAV. Pamět poslední přehrávané skladby.
Handsfree Integrovaný reproduktor i mikrofon. Ovládat handsfree lze tlačítky na reproduktoru.
Funkce tlačítek reproduktoru Změna režimu, ovládání hlasitosti, přepínání skladeb/stanic, vyhledávání stanic, ovládání handsfree, zapnutí/vypnutí svítilny
Funkce reproduktoru Svítilna, pamět stanic a poslední přehrávané skladby, power safe (automaticky vypne reproduktor po 10 min. nečinnosti)
Odolná konstrukce Stupeň krytí IP65 chránící před prachem, stříkající vodou a mírným deštěm. Pogumování chrání reproduktor před nárazy.
Rozměry 187 x 56 x 62 mm
Hmotnost 390 g

Klady

  • Cena

  • Zpracování

  • Výdrž

  • Zvuk

Zápory

  • Není co vytknout

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti LAMAX Electronics.

NázevSentinel SE-1 by LAMAX Beat

Cena: 1 190 Kč

Kompabilita: Všechna zařízení s Bluetooth 2.1 a vyšší

Materiál: plast, guma

Rozměry: 187 x 56 x 62 mm, 390 g

Obsah balení: Reproduktor, nabíjecí USB konektor, karabina, propojovací kabel s 3,5mm jack konektorem, návod k použití, poděkování za nákup

Čas od času je dobré si poslechnout nějakou hudbu, která nás nejen odreaguje, ale také namotivuje. Proč ale kvalitní hudbu neposlouchat na kvalitním produktu? Ke svému chytrému zařízení (iPhone, iPad, Mac a další) si dnes můžete připojit de facto vše. Od chytrých hodinek Apple Watch až po sledovací zařízení pro zlepšení vašeho spánku. Společnost LAMAX […]

Hodnocení

Cena
Designové zpracování
Kvalita zvuku
Výdrž baterie

Skvělý

Shrnutí : LAMAX nabízí velmi zajímavé produkty, které nadchnou nejen svým designem, ale také kvalitou zpracování.

User Rating: Be the first one !
93


Kam dál?