Jak sdílet připomínky v iOS

Připomínky jsou součástí iOS již hezkou řádku let. Seznam připomínek můžete sdílet i s ostatními uživateli iCloudu. Této možnosti lze využít například v případě, když chcete, aby byli všichni členové sportovního týmu informováni o všech úkolech před dalším zápasem. Nebo když chcete sdílet nákupní seznam s členy domácnosti. Pouze vlastník sdíleného seznamu může přidávat a odebírat účastníky seznamu.

Účastníci ve sdíleném seznamu připomínek mohou zobrazovat a upravovat seznam (označovat položky za dokončené, přidávat položky a mazat položky), a vidí, kdo další sdílí seznam. Dnes se podíváme na to, jak takový seznam sdílet přes iOS zařízení.

Vytvoření a sdílení seznamu

Vytvoření nového seznamu v aplikaci Připomínky docílíte klepnutím na + v pravém horním rohu. Pak jen vyberete možnost Seznam, který pojmenujete. Takto vytvořený seznam zatím uvidíte pouze vy na svém iOS zařízení. Aby jej viděli i ostatní uživatelé, musí splňovat určitá kritéria.

  1. Všichni pozvaní uživatelé musí mít platný email na iCloudu.
  2. V nastavení iCloudu (Nastavení > iCloud) musíte mít zapnuté Připomínky.

Jestli splňujete tyto podmínky, můžete se vrhnout do vytvoření sdíleného seznamu. Otevřete si již vytvořený seznam (v našem případě Test).

  1. Vyberte Upravit v pravém horním rohu.
  2. Otevře se nabídka úpravy barvy a položek na seznamu. Vás zajímá Sdílení. Potom již ze seznamu stačí vybrat požadované osoby ze seznamu kontaktů.
  3. Těmto vybraným osobám poté přijde notifikace přímo na telefon a taktéž do emailu.

Připojení ke sdílenému seznamu připomínek tvrá zpravidla několik desítek vteřin, než se vše synchronizuje dohromady. Chce to chvilku trpělivosti. Potom už je přidávání, úprava a mazání velmi svižné. Pokud při výběru lidí z kontaktů nevidíte i účty z iCloudu, je třeba si je zobrazit. Toho docílíte v Nastavení -> Kontakty -> Výchozí účet -> iCloud.

Využíváte také tuto funkci? Funguje vám vše bez problémů? Napište nám do komentářů.Kam dál?