Jak sdílet připomínky v iOS

Připomínky jsou součástí iOS již hezkou řádku let. Seznam připomínek můžete sdílet i s ostatními uživateli iCloudu. Této možnosti lze využít například v případě, když chcete, aby byli všichni členové sportovního týmu informováni o všech úkolech před dalším zápasem. Nebo když chcete sdílet nákupní seznam s členy domácnosti. Pouze vlastník sdíleného seznamu může přidávat a odebírat účastníky seznamu.

Účastníci ve sdíleném seznamu připomínek mohou zobrazovat a upravovat seznam (označovat položky za dokončené, přidávat položky a mazat položky), a vidí, kdo další sdílí seznam. Dnes se podíváme na to, jak takový seznam sdílet přes iOS zařízení.

Vytvoření a sdílení seznamu

Vytvoření nového seznamu v aplikaci Připomínky docílíte klepnutím na + v pravém horním rohu. Pak jen vyberete možnost Seznam, který pojmenujete. Takto vytvořený seznam zatím uvidíte pouze vy na svém iOS zařízení. Aby jej viděli i ostatní uživatelé, musí splňovat určitá kritéria.

 1. Všichni pozvaní uživatelé musí mít platný email na iCloudu.
 2. V nastavení iCloudu (Nastavení > iCloud) musíte mít zapnuté Připomínky.

Jestli splňujete tyto podmínky, můžete se vrhnout do vytvoření sdíleného seznamu. Otevřete si již vytvořený seznam (v našem případě Test).

 1. Vyberte Upravit v pravém horním rohu.
 2. Otevře se nabídka úpravy barvy a položek na seznamu. Vás zajímá Sdílení. Potom již ze seznamu stačí vybrat požadované osoby ze seznamu kontaktů.
 3. Těmto vybraným osobám poté přijde notifikace přímo na telefon a taktéž do emailu.

Připojení ke sdílenému seznamu připomínek tvrá zpravidla několik desítek vteřin, než se vše synchronizuje dohromady. Chce to chvilku trpělivosti. Potom už je přidávání, úprava a mazání velmi svižné. Pokud při výběru lidí z kontaktů nevidíte i účty z iCloudu, je třeba si je zobrazit. Toho docílíte v Nastavení -> Kontakty -> Výchozí účet -> iCloud.

Využíváte také tuto funkci? Funguje vám vše bez problémů? Napište nám do komentářů.

Kam dál? • N2by

  Funkce je to super, ale zase opet jenom pro Americany.
  Nejak si nedokazu predstavit ze jeden tým jakéhokoliv sportu v CR se sejde tak ze mají všichni iPhone. A delat to jinak nez z aplikace (tzn treba z webu bude peknej opruz).
  Ja osobne zatim ani v rodine nedokazu ukecat ostatni na iPhone ;-).

  • Mně už se to ukecání povedlo 🙂 Navíc teď, když je k dispozici iP SE a spousta bazarových iPhonů jako levnější řešení, to není tak těžké. Tak ať se konečně zadaří! 😉

   • N2by

    Tak ja nejsem dealer Apple produktu a posledni dobou mam teda taky nekolik osklivych zkusenosti, takze rozhodne nebudu do ostatnich hucet, at utraceji svoje penize za neco co nechteji ;-).
    V rodine to plati dvojnasob, protoze to bych je ukecal a pak jeste zaplatil :-D.

  • Abe

   Sice pozdě, ale jen připomenu, že pro sportovní týmy tu je přece TYMUJ.CZ včetně aplikace pro iOS a Android…

 • Emesko

  Škoda, že takto nejde sdílet i nějakou složku v poznámkách 🙁